Úvodní barážový duel na ledě Kutné Hory zvládli na podtrženou jedničku a odvezli si domů zasloužené vítězství 3:1.

 Hokejové sídlo Sršňů se stalo v neděli večer dočasnou táborskou kolonií. Dva plné autobusy i auta dopravily do Kutné Hory okolo dvou stovek hostujících fanoušků (celkem zavítalo do ochozů 430 diváků), a ti znovu vytvořili svým hráčům ryze domácí prostředí.

 Kutnohorské mužstvo řešilo před úvodním barážovým zápasem nepříjemné starosti se sestavou, a nakonec postrádalo hned několik ofenzivních hráčů. Přesto si Sršni brousili svá žihadla na důležité domácí vítězství, které by jim pomohlo uchovat druholigovou příslušnost. Tento plán ale dostal povážlivou trhlinu už po necelých osmi minutách hry; táborský Hubáček šikovně nahodil odražený puk z velkého úhlu zpět na brankáře Kalouska, kotouč propadl do sítě a jihočeská návštěva si poprvé zabouřila. Vzápětí nevyužili hosté několik šancí a v úvodu druhé třetiny je to mohlo mrzet dvojnásob. Domácí kapitán Veselý vyslal v přesilovce svého týmu jedovatou „švihovku“ do horní rohu Zpěvákovy branky a ten viděl puk příliš pozdě – 1:1. Kutnohorský celek (už bez útočníka Sladkého, který se po nevinně vyhlížejícím střetu se Škulinou zranil) vyburcoval tento moment poprvé v utkání k náporu, ten ale brzy ochabl a Táborští znovu získali utkání pod kontrolu. A nejen to…! Ve 36. minutě se dostal v oslabení na zteč Matušík, přes obránce vypálil a trefil parádně – 1:2.

 Poslední dvacetiminutovka se nebývale protáhla. Hlavní vinu na tom nesou domácí časoměřiči, kteří v čase 46:24 vynulovali světelnou tabuli a iniciovali tak téměř desetiminutovou přestávku. Od té doby se hrálo jen tak na „oko“ a k šedesáti minutám hry přibylo ještě několik desítek vteřin. To už ale nemuselo vadit táborským hokejistům, kteří se za zodpovědný, bojovný a vyzrálý výkon odměnili pojišťovací trefou Matušíka do prázdné branky při soupeřově power play.

 Tomáš Matušík, trenér HC Tábor: „První třetina byla v naší režii. Soupeř sice občas zahrozil v početní převaze, při hře pět na pět jsme ale byli lepší a je škoda, že jsme neproměnili některou z řady dalších šancí. Ve druhé části nám spadla do branky šťastná střela od modré čáry, my se ale znovu dostali do vedení. Poslední třetina měla skutečně podivuhodný průběh. Nešla časomíra a domácí se často snažili o přerušení. Připadalo mi, jako by už s námi nestíhali bruslit. Utkání se podle mne definitivně zlomilo v náš prospěch poté, co jsme přežili oslabení tří proti pěti trvající skoro minut a půl. V závěru soupeř dost přitvrdil a jako bychom se toho trochu zalekli, přestali jsme hrát náš hokej. I tak jsme ale zápas zaslouženě zvládli. To, jak nám zase pomohli fanoušci, je naprosto ojedinělé a neuvěřitelné. Cítili jsme se v Kutné Hoře jako doma. I kvůli nim chceme už ve středu doma slavit postup.“     

 

Fakta z první barážové bitvy o druhou ligu

SRŠNI KUTNÁ HORA – HC TÁBOR 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

 Branky: 24: Veselý – 8. Hubáček (Ježek), 36. Matušík, 60. Matušík (Mařík, Karpíšek), hlavní rozhodčí: Nečas, vyloučení 8:11, navíc Kadlec, Křišťan, Janata (všichni KH) 10 minut, využití: 1:0, v oslabení: 0:1, diváků: 430.

 Sestava HC Tábor: Zpěvák – Trieb, Ošmyk, Škulina, Karpíšek, Adamec, Kakos – Hubáček, R. Pechánek, Ježek – Mařík, Matušík, Perník – Jankovský, T. Pechánek, Rižák.

Ve středu naposledy?

Odvetný duel na táborském ledě se hraje ve středu od 18 hodin, a pokud domácí tým podruhé zvítězí, propuknou na stadionu mohutné postupové oslavy.