Matematika je z pohledu domácích Kooutů jednoduchá: případný úspěch jim zajistí postup do dalších bojů, v opačném případě si svou roli zkomplikují a v úterý budou nuceni podstoupit další nepříjemnou cestu do města porcelánu.

Poslední krok vstříc vytouženému cíli bývá zpravidla nejtěžší a členové táborské družiny si to dobře uvědomují. Při vyrovnanosti předchozích utkání nelze očekávat, že ze severozápadu Čech přijede v neděli k Jordánu zlomený soupeř. Klášterečtí předvedli v obou předchozích zápasech na táborském ledě výborný výkon a hned ten zahajovací dotáhli k nečekané výhře. A dobře vědí, že případný druhý úspěch u Jordánu jim umožní nechat dveře k postupu nadále pootevřené.

Táborští hokejisté budou bojovat nejen o vstupenku do další druholigové síně, ale zároveň také o týdenní zápasový odpočinek. V pátečním duelu u Ohře podali koncentrovaný a kvalitní výkon, který jim také nakonec zajistil zaslouženou odměnu. Zdravotními problémy pronásledované mužstvo se bude muset vypořádat s další absenci. Útočník Aleš Krátoška doprovodil svůj důležitý gólový zásah na kláštereckém stadionu trestem do konce utkání, a protože je na jeho listině už druhý, musí nedělní zápas sledovat z nezáviděníhodné „nehrající" pozice.