Dvě neproměněná trestná střílení, prohýřená dvouminutová přesilovka pěti proti třem, řada dalších nevyužitých šancí a lacino inkasovaný gól téměř od červené čáry – to všechno se podepsalo pod táborskou porážku v první bitvě. Na smutek ovšem není čas ani nálada; už ve středu vyrazí obě hokejová vojska na zteč podruhé, tentokrát však na kolínském ledě.

HC TÁBOR – SC KOLÍN 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 19. Krätzer (Matušík, Mařík), 37. Matušík (Kellner) - 12. Šifta (Kulhánek), 22. Šafránek (Ježek, Zumr), 44. Pácal, rozhodčí: Battěk, Bejček – D. Štětina, J. Štětina, vyloučení: 5:6, využití: 1:1, diváků: 1826. Sestava táborského týmu: Klestil – Havran, Černý, Kanov,  Klíma, Heršálek, Liška – Nedorost, Mrkvička, Kellner – Krätzer, Matušík, Mařík – T. Hájek, Kolomý, Seidl.

Pondělní zahajovací duel semifinálové série se odehrál v tradičně fantastické atmosféře, ke které přispěl i fanouškovský ostrůvek z Kolína. V hledišti nechyběli ani kanadští hosté, o jejichž přítomnosti v Táboře budeme informovat v některém z příštích vydání. Kolorit zápasu dokreslila nádhernými barvami přestávková defilé nejmenších hokejových i krasobruslařských nadějí HC Tábor, jejich přítomnost se ovšem pohříchu stala jedinou domácí radostí.

Táborské mužstvo bylo v zápase nuceno úmorně dotahovat náskok svého soupeře. Zatímco Středočeši se dvakrát ujali vedení nekompromisními dělovkami pod horní tyč, domácí v obou případech zareagovali gólem z brankoviště. Při řadě dalších situací zavánějících gólem včetně trestného střílení Matušíka ovšem Táborští paní Štěstěnu několikrát hrubě urazili, a tak se rozverně usmála na kolínské hokejisty. Zkušený obránce Pácal ve 44. minutě lehce nahodil puk na táborskou branku, a ten k údivu všech proskotačil až za záda brankáře Klestila. Tento vyloženě nešťastný moment se nakonec zpětně proměnil v krutý trest. Za nepříznivého stavu 2:3 se totiž před týmem Tábora otevřely další jedinečné příležitosti ke skórování, kterými však jeho hráči pohrdli. V 53. minutě nepřekonal výtečného kolínského gólmana Sejpala z dalšího trestného střílení Nedorost a kýžené vyrovnání nepřinesla „Kohoutům" ani dvouminutová početní převaha pěti proti třem.

Po závěrečném hvizdu následoval už jen oslavná rituál kolínského celku před rozzářenými zraky svých příznivců. Družina od Labe se v sérii hrané na tři vítězné zápasy ujala vedení 1:0. Táborská kapitulace je přesto stále na míle vzdálená a fanoušci od Jordánu doufají ve středeční pomstu.