Celek od Jordánu v úvodním kole skupiny o 1. až 8. místo předvedl bojovný a takticky vyspělý výkon podpořený bezchybným brankářem Žajdlíkem. Pirátům vrátil týden starou porážku a bodově se na ně dotáhl.

Na chomutovském ledě se čekalo na gól až takřka do poloviny utkání, kdy akci Dančišina s Dudou pohotově a přesně k tyči zakončil Zadražil. Domácí hokejisté se snažili ze všech sil aspoň vyrovnat, ale gólman Žajdlík zavřel branku na sedm západů a všechny pokusy soupeře i přes sílící tlak bravurně zneškodnil. Minutu přes koncem se Piráti odhodlali ke hře bez brankáře, ale puku se ve středním pásmu zmocnil Matušík a střelou z velkého úhlu potvrdil do opuštěné klece cenné vítězství Kohoutů.

„Z naší strany to bylo dobré týmové pojetí. Soustředili jsem se na věci, které bychom chtěli ve hře mít, které jsme si ukazovali na videu a v týdnu na nich pracovali. Těší nás, že se nám tam objevovaly, i když to ještě nebylo tak, jak bychom si úplně představovali. Bylo ale vidět, že tomu kluci začínají věřit a v pozitivním duchu se nám to vrátilo, " konstatoval jeden z táborských trenérů Richard Lobo.

Písečtí hokejisté potvrdili, že se jim v novém roce daří a zvítězili už počtvrté za sebou. Zároveň poprvé v této sezoně dokázali porazit Řisuty, které na ně z poslední příčky nadstavbové skupiny B ztrácejí už patnáct bodů a pomalu tak směřují k bojům o záchranu.

Jihočeši začali velmi dobře a když v 24. minutě zvyšoval Pouzar už na 4:0, nezdálo se, že by měly přijít nějaké komplikace. Jenže Králové vypadli z role a soupeř se do konce druhé třetiny vrátil do zápasu, když snížil na rozdíl jedné trefy – 3:4. O přestávce se zřejmě píseckou kabinou přehnala bouřka, která měla za následek, že hostující tým zvýšil úsilí i koncentraci a třemi zásahy rozhodl o svém vítězství, které jej nadále nechává v boji o účast v předkole play off, přestože na vedoucí duo skupiny B ztrácí sedm bodů.

V sobotu 20. ledna pokračují obě nadstavby druhým kolem. Tábor v něm na svém ledě přivítá Vrchlabí (18 hodin) a do Písku zavítá pražská Kobra (17).

Nadstavbová skupina A

Piráti Chomutov – HC Tábor 0:2 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Zadražil (Duda, Dančišin), 60. Matušík (Seidl). Rozhodčí: Barek – Pěkný, Teršíp. Vyloučení: 3:6. Diváci: 1416.
Tábor: Žajdlík – Říha, Plášil, Hubata, Jáchym, Gajdolín, Černý – Zeman, Milfait, Krliš, Seidl, Matušík, Severa, Dančišin, Zadražil, Duda, Prášek, Zíb, Nevšímal.

Další výsledky
Děčín – Vrchlabí 8:4, Letňany – Ústí nad Labem 5:6, Příbram – Most 8:3.

Nadstavbová skupina B

HC Řisuty – IHC Králové Písek 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Čech (Sýkora), 38. Okegawa (Pejchal), 40. V. Bílek (Petráš) – 3. Vajner, 7. Koupal (Hrakholski, Radoš), 21. Marcilis (Volf, Matiášek), 24. Pouzar (Hrakholski), 46. Koupal (Hollar, Turek), 51. Volf (Matiášek, Marcilis), 59. Volf. Rozhodčí: Battěk – Kubíček, Bertlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 60.
Písek: Dvořák – Radoš, Hanus, Turek, Pavlát, Vajner, Čunát – Marcilis, Volf, Matiášek, Hrakholski, J. Pouzar, Rousek, Hollar, Koupal, Petrásek, Pechlát.

Hronov – Kobra Praha 2:4, Kralupy nad Vltavou – Benátky nad Jizerou 0:3.