Extratřídu táborského turnaje ukázal už jen velkolepé slavnostní zahájení s hymnami (vedle té české zazněla i slovenská na počest účasti bratislavského Slovanu) a defilé všech týmů. Naposledy nastupovali na plochu domácí benjamínci, které přivedli na led hráči druholigového A-mužstva HC Tábor.

Samotné zápasy měly obrovský náboj a parádní kulisu, o kterou s v roli neúnavných fanoušků starali hlavně příbuzní hráčů všech deseti mužstev. Malí táborští hokejisté vstoupili do turnaje porážkou od brněnské Komety, vzápětí ale přehráli Chomutov a remizovali s Kladnem. V předposledním střetnutí prvního dne se sice museli smířit s porážkou od pražské Sparty, ale na závěr si vychutnali pocity vítězů v zápase s plzeňskou Škodovkou.

O tom, jak skvělou podívanou domácí pořadatelský tým divákům přichystal, hovoří nejlépe slova fanouška HC Tábor Tomáše Petráňka: „Chodím v podstatě jenom na zápasy áčka a občas na juniorku nebo dorost. Když je čas. Teď jsem byl jenom zvědavý, protože se o turnaji hodně psalo. Je to naprosto neuvěřitelné, fakt mne to dostalo! Asi dalo hodně práce něco takového zorganizovat."

Turnaj mladých nadějí na táborském ledě vyvrcholí v neděli odpoledne. Ať už dopadne jakkoliv, je jasné, že se díky mimořádnému nasazení organizačního týmu bude skloňovat jméno města nad Jordánem po celé republice…!