Letošní předvánoční charitativní akce v režii klubu HC Tábor a Fanshopu HC Tábor nasměruje svou podporu ke dvěma dětem, které se ve společnosti a péči svých nejbližších statečně perou s nelehkým životním osudem: devítileté Karolínce a osmiletému Adámkovi.

Fanoušci, členové klubu a partneři táborského hokeje si už v předchozích letech vzali tradiční předvánoční akci za svou, otevřeli svá srdce dokořán a napomohli dobré věci. Nejinak tomu jistě bude i tentokrát. Organizátoři charitativního hokejového večera si pro ně znovu přichystali obvyklá sváteční zpestření, která potěší a pomohou zároveň. Ve vestibulu táborského zimního stadionu se ve středu 14. prosince rozvoní horký svařák, který bude ke koupi v originální edici vánočních hrnečků. Tamtéž je možno přítomným dámám z ženského hokejového týmu HC Mamby předat libovolně vysoký charitativní příspěvek.

Na tradici předchozích ročníků naváže i následný druholigový zápas. Domácí hokejisté do něj vyrukují ve speciálních vánočních dresech, které jsou opět předmětem již probíhající veřejné aukce; získat je tedy může každý, kdo se do ní zapojí. Aukce skončí s poslední sirénou středečního utkání. Speciální dresy budou tentokrát obzvláště krásné a hrdě nesou snad nejznámější symbol tradičních českých Vánoc: po vzácné dohodě s majiteli ochranné známky Josef Lada jsou jejich dominantním prvkem právě vánoční kresby tohoto slavného malíře. Napříč tuzemskem nemá takováto podoba svátečních dresů obdoby.

Sportovní hledisko? Šlágr kola!

K Jordánu zavítá soupeř, který patří k týmům se značně kvalitním kádrem, výraznými osobnostmi v jeho středu, a také s významnými ambicemi. Aktuálně sídlí hokejová družina z Chomutova na 4. místě a na třetí táborské kohouty ztrácí jediný bod. Jejich první vzájemné střetnutí na severu Čech rozehráli lépe hosté z Tábora a měli slibně nakročeno k tříbodovému zisku, poté však vlastními chybami vrátili soupeře do hry, a ten nakonec dovedl divokou přestřelku před domácími diváky k výhře 7:5.

Táborští udělají samozřejmě ve středu všechno pro to, aby silnému soupeři v sestavě s litvínovskými legendami Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem porážku z prvního střetu oplatili. Do útoku je jistě požene tradičně skvělá návštěva. Padne vzhledem k atraktivitě i svátečnímu puncu zápasu druholigový divácký rekord této sezony?