První třetina se odehrála ve vysokém tempu a očekávaném enormním nasazení, pytlík s gólovým kořením ale ani jedno z mužstev neotevřelo. Na domácí straně se nejblíže k otevření skóre ocitli Bárta, jenž nedokázal přehodit puk přes beton brankáře Jirouška, Krliš v oslabení svého týmu při situaci dva na jednoho a Severa, jehož tutovku z poloviny 15. minuty vytěsnil gólman Jiroušek. Strážce domácí klece Gába prožil nejožehavější chvíli už na konci 6. minuty, kdy vystřihl bleskový semafor proti střele Kafky.

Prostřední dějství se stalo pro vývoj střetnutí klíčové. Už ve 23. minutě sahal po otevření skóre Milfait, ale Jiroušek i s přispěním štěstí nebezpečí zažehnal. O dvě minuty později udeřilo na druhé straně ledové plochy. Bránící domácí hráči soustředili až příliš pozornost na počínání Svobody u levého mantinelu, za jejich záda se zhoupl obránce Saňa a Gábova lapačka se tentokrát proti jeho ráně z hranice kruhu vymrštila pozdě – 0:1.

Na konci 26. minuty usedl na trestnou lavici kohoutů Suchánek, jeho přísně uděleného trestu ale Příbramští využít nedokázali. Zatímco domácí hokejisté nechávali velké množství šancí ležet ladem, hosté vykázali vysokou produktivitu a Jáchymovo vyloučení za vyhození puku mimo hřiště využili k navýšení svého náskoku. V samém závěru přesilovky uhájili na dvojici bránících protihráčů útočnou modrou, puku se zmocnil Kafka a nezištnou přihrávkou přes osu hřiště přichystal jednoduchou pozici pro pohotovou a přesnou Bednaříkovu střelu z první – 0:2.

Zbylé minuty druhé třetiny pozvaly diváky na gigantický festival neproměněných domácích šancí. Hned tři stoprocentní příležitosti si v jediném střídání z 36. minuty vypracovala nově složená první formace (bez odstoupivšího Huny), o minutu a půl později netrefil zblízka branku osamocený Zadražil po přihrávce Dudy a další táborské útoky zhatila buď nepřesná koncovka, anebo pozorný brankář Jiroušek. V čase 39:28 se ale Táborští konečně dočkali – slabé vyhození hostů po dalším závaru před jejich brankou zachytil na modré čáře Plášil a jeho přízemní pokus tečoval Krliš v půli cesty tak ideálně, že prošel mezi Jirouškovými betony do branky – 1:2.

Závěrečné dvacetiminutovka se proměnila v trvalé dobývání příbramské hokejové pevnosti. Zpočátku se obešlo bez výraznějších příležitostí, ale ve druhé polovině třetí části dokázali kohouti svůj tlak vystupňovat. Defenzíva Baníku v čele s Jirouškem měla plné ruce i nohy práce. Tu však odvedla znamenitě a přečkala nejen četné závary ve svém pásmu, ale také další ryzí šance v podání Hajiče a Severy, kteří nepřekonali Jirouška z ideální pozice mezi kruhy. V samém závěru sáhli Táborští ke hře bez brankáře a manévrovali v útočném pásmu, kýžené vyrovnání se však nedostavilo.

Se závěrečnou sirénou vytryskl na střídačce hostů gejzír nadšení a Tábor bude muset v pondělním souboji u soupeře (18.30) především vylepšit koncovku.

„Jsme samozřejmě smutní z porážky, i přesto ale musíme tým pochválit. Pracoval dobře a svědomitě, bohužel všichni mohli vidět, že nás dnes obrovsky tlačila bota v zakončení. Série je v začátku a věříme, že pokud zopakujeme podobný výkon a zlepšíme produktivitu, tak budeme úspěšní. Poděkovat musíme divákům, kterých přišlo hodně a povzbuzovali nás do poslední chvíle,“ uvedl táborský kouč Jakub Grof.

HC Tábor – HC Baník Příbram 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 40. Krliš (Plášil) – 25. Saňa (Svoboda, Josefus), 35. Bednařík (Kafka, Gengel). Rozhodčí: Barek, Trnka – Žídek, Gabriel (Figer). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 35:24. Diváci: 2963.

Tábor: Gába – Hubata, Plášil, Jáchym, Suchánek, Černý, Hajič – Zeman, Matušík, Huna, Šulek, Zadražil, Krliš, Severa, Milfait, Nevšímal, Prášek, Zíb, Bárta, Duda.