Na ledě českobudějovického Pouzar centra byl k vidění svižný a důrazný zápas, ve kterém dominovali gólmani Martin Hauser a Dominik Šorf. Za celých šedesát minut hry nabrala gólové parametry jediná střela z celkových čtyřiašedesáti pokusů, které mířily na jednu z branek (31:33). Necelé dvě minuty před druhou sirénou ji obstaral táborský navrátilec ze studijního pobytu ve Švédsku David Blažek, kterému připravil půdu ke skórování důsledný Jan Trummer. Kohouti si tak odvezli z ledu jihočeského rivala tříbodovou výslužku a příjemně se naladili na souboj s vedoucím Kolínem, který se hraje na táborském ledě v sobotu od 18 hodin.

DAVID SERVIS Č. BUDĚJOVICE – HC TÁBOR 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 39. Blažek (Trummer), rozhodčí: Jílek - Rubáš, Bělohlav, vyloučení: 7:5 - bez využití, diváků: 128.

HC David servis: Hauser – Sičák, Dudáček, Škopek,Krtek, Tintěra, Kubeš - Šulčík, Vak, Marek, Hrala, Ferebauer, Tejko, Hřebejk, Kronus, Pecka.

HC Tábor: Šorf – Havran, Hajič, Černý, Beran, Skočovský, Radoš, Dvořák - Dančišin, Trummer, Řepík - Seidl, Matušík, Heřman - Prášek, Zayml, Březina - Blažek, Pechánek, Kadilák.

Hodnocení trenéra HC Tábor Arpáda Györiho: „Podle očekávání to bylo velice náročné utkání. David servis hrál po celý zápas se zataženou obranou středního pásma. Proti jeho silovým a vysokým obráncům bylo hodně těžké se prosadit a hráči museli podstoupit velké množství soubojů. Od soupeře jsme popravdě čekali přece jen ofenzivnější výkon, ale o to raději jsme, že jsme jinak vyrovnaný zápas zvládli. Dominovali v něm oba brankáři, a pro nás je samozřejmě hodně cenné, že jsme neinkasovali."