Klid na hokejky favorita přinesla už druhá minuta, kdy otevřel skóre Severa. V šesté pojistil táborské vedení z dorážky Prášek a v 11. se poprvé prosadil Dančišin. Ve druhé části sice Most rychle snížil na 1:3, ale jinak skóre ve prospěch kohoutů utěšeně narůstal. Hosté svého soka dorazili dalšími sedmi trefami a Dančišin navíc dvěma góly dokonal hattrick. Jubilejní desátý gól si připsal Seidl po krásné kombinaci s Matušíkem a Šulkem. Závěrečná třetina se už dohrávala jen z povinnosti, přestože další šance byly k vidění na obou stranách.

„Utkání jsme odehráli poměrně pohodově, k čemuž nám pomohly dva rychlé góly v úvodních minutách. První dvě třetiny byly z naší strany skvělé, ta poslední už se víceméně dohrávala. Především jsme samozřejmě rádi za tři body, ale pozitivní je i fakt, že se v tomto zápase konečně zvýšila naše produktivita. Klukům je potřeba za jejich výkon a chuť do hry poděkovat,“ zhodnotil utkání pro klubový web asistent táborského trenéra Petr Bačo.

V dalším utkání  se kohouti představí ve středu 22. února na ledě Příbrami (18.30).

Mostečtí Lvi – HC Tábor 1:10 (0:3, 1:7, 0:0)
Branky a nahrávky: 21. Smolka (Kýhos, Urbánek) - 2. Severa (Milfait, Krejčí), 6. Prášek (Kohút, Vlček), 11. Dančišin (Krejčí), 23. Dančišin (Severa, Milfait), 24. Matušík (Šulek, Černý), 27. Šulek (Hajič, Plášil), 30. Hajič (Milfait), 33. Dančišin (Matušík, Plášil), 37. Šulek (Suchánek, Gába), 38. Seidl (Matušík, Šulek). Rozhodčí: Kraval - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 7:5, navíc Suchánek (Tá.) trest ve hře. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 261.
Tábor: Gába - Plášil, Hajič, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž, Hubata - Seidl, Matušík, Šulek - Endál, Milfait, Severa - Kohůt, Vlček, Prášek - Bahenský, Duchan, Dančišin.
Další výsledky 41. kola:
Chomutov – Letňany 4:2, Kobra Praha – Ústí nad Labem 4:5 PP, Příbram – Vrchlabí 5:4 PP.