Na utkání se dá očekávat rekordní táborská návštěva této sezony. Pro ty, kteří z různých důvodů na stadion nezavítali, je znovu připravena sonda webu Táborského deníku do zákulisí očekávaného souboje.

17.45 - Ochozy se zvolna zaplňují a hráčům skončilo rozbruslení. V domácím modrém dresu i tentokrát chybějí někteří hráči, naopak do brankářského tandemu s Jakubem Čechem se vrátil Dominik Halmoši. Zahajovací buly střetnutí padne v 18 hodin. Co nabídne jeho první třetina?

Dodejme, že domácí tým vyrukoval do utkání v této sestavě: Čech (Halmoši) - Kudrna, Lukáč, Havran, Hartmann, Horáček, Černý (Koktan, Petráček) - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Padělek, Mrkvička - Voříšek, Štrba (Kratzer), Andres (Kolomý, Vild).

18.28 - Bezesporu rekordní návštěva této sezony na táboském zimním stadionu (výrazně k nípřispěla početná skupina příznivců Dukly) se první tetině rozhodně nenudila, přestože se zatím ani jeden ze soupeřů netrefil- stav je 0:0. Více vyložených šancí se v herně vyrovnaném duelu urodilo před brankou jihlavského brankáře Řehoře, ten však zatím stráží svou klec bezchybně. Na druhé straně domácím fanouškům pořádně zatrnulo především v polovině 14. minuty, kdy jedna z hostujících střel při přesilové hře zazvonila na tyč. Vzápětí se zrodil další důležitý moment úvodního dějství, to když se hostující Krupka vrhl pod nohy táborského forvarda Štrby. Zkušeného domácího hráče následně vyřadilo ze hry zranění kyčle, Krupku zase vyfasovaný trest 5 minut a do konce utkání. Následnou dlouhou početní převahu ale domácí hokejisté nevyužili.

Drama tak najde své pokračováníve druhé dvacetiminutovce…

19.14 - Druhá třetina trvala jen necelých patnáct minut. Důvod? V čase 34.33 šel domácí obránce Lukáč do ostrého souboje u mantinelu a jeho náraz nevydrželo tvrzené sklo. V té době už ale táborské mužstvo vedlo 1:0. Na konci 28. minuty zamotala dvojice Voříšek - Kratzer za jihlavskou brankou hlavy svým strážcům, prvně jmenovaný se rázně natlačil do koncovky a dílo hostující zkázy dokonala nekompromisní dělovka obránce Horáčka. Vstřelená branka jakoby se stala signálem k mohutné zteči hráčů z Vysočiny. Domácí celek se i vinou dalšího oslabení ocitl pod mohutným tlakem, a nebýt několika fanastických zákroků gólmna Čecha, mohlo být s Táborskými zle.

Hokejisté odešli ve zmiňované minutě hry do šaten a zbytek času vyhrazeného pro druhou třetinu se přenese do závěrečného dějství.

"To je zatím nejlepší hokej v téhle sezoně," nechal se slyšet letitý maskot domácího kolektivu kohout Kogy. A není daleko od pravdy…

20.22 - Je to doma, mohli si po utkání notovat táborští hokejoví fandové. Táborské mužstvo si hned v úvodu poslední části hry pojistilo jednobrankové vedení a připsalo si do tabulky tři body za vítězství 2:0. V čase 40:49 se postaral o veledůležitý druhý zásah Jihočechů Špergera, kterého našla u pravé tyče Řehořovy branky ideální přihrávka Kocara. Favorizovaní hosté poté zahájili další vlnu mohutné ofenzívy, proti ní však stála domácí obětavost, a především famózní brankář Jakub Čech. Ten v utkání lapil 42 střel směřujících na jeho branku. Urputný boj a emoce z ledu se v negativních vlnách přenesla i do hlediště a došlo k potyčce fanoušků obou fanouškovských táborů.

FAKTA Z UTKÁNÍ: HC Tábor - Dukla Jihlava 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: 28. Horáček, 41. Šperger (Kocar), vyloučení: 10:3 - navíc jihlavský Krupka 5 minut a do konce utkání, bez využití, diváků: 1510.