Očekávaný nápor táborských Kohoutů v souboji s Vrchlabím vyústil v 6. minutě ve vedoucí gól, o který se postaral Severa. Tlak favorita nepolevoval a následovaly další šance, s nimiž si hosté s vypětím všech sil a mnohdy i štěstí poradili, ale hostující kouč na to reagoval oddechovým časem. To zabralo, Vrchlabí se vymanilo ze sevření a v 15. minutě srovnalo i skóre. Naštěstí v 18. minutě využil přesilovku bombou Plášil a vrátil náskok svým barvám. Ve druhé části měli výrazně navrch hráči Tábora, ale s produktivitou byli na štíru, což dokreslil zmařeným trestným střílením i útočník Šulek.

Kohouti tak neměli ohledně skóre nic jistého ani v závěrečné periodě a houževnatě hrající vrchlabský tým držel naději na bodový zisk až do 55. minuty, kdy jinak výtečně chytajícího brankáře červinku překonal dělovkou další bek Říha.

„Po velmi slušném začátku, kdy jsme měli převahu, se pak pro nás zápas vyvíjel složitě. Opticky jsme sice měli navrch, ale Vrchlabí mělo několik gólových šancí. Ve druhé třetině jsme měli velký tlak, ale nic jsme z něj nevytěžili. Nabádali jsme hráče, aby změnili hru v útočném pásmu a byli trpěliví. Celkově jsme podali proti dobře bránícímu soupeři dobrý výkon. Byla to dobrá příprava na play off, tam se takhle bude hrát. Věřím, že nás těžký zápas zase posune dál,“ uvedl táborský trenér Jakub Grof.

Písečtí hokejisté i proti vedoucímu celku nadstavbové skupiny B potvrdili, že jejich novoroční vzepětí není náhoda a nakonec vyhráli popáté za sebou, byť až po samostatných nájezdech.

Duel začal pěkně zhurta a ve 4. minutě už platil stav 1:1. Favorizovaná Kobra měl v úvodní třetině přece jen navrch, což nakonec potvrdila druhou brankou, o níž se postaral expísecký Vlček. V prostřední části se skóre neměnilo, ale domácí celek postupně získával převahu. Tu už ve třetí třetině promítl i do skóre a po dvou trefách kapitána Volfa Králové otočili stav na 3:2. Pražané se však vzchopili a v 54. minutě dokázali vyrovnat.

Pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak následovala penaltová loterie. Tu zvládl lépe Písek, když hned úvodní nájezd proměnil nečekaný exekutor z juniorky Zátopek. A vzhledem k tomu, že domácí gólman Dvořák za svá záda nepustil ani jeden kotouč, jeho tým se mohl radovat z dalšího cenného vítězství, které jej reálně ponechává v bitvě o dvě postupová místa do předkola play off.

„Na začátku byl soupeř lepší, pomohly mu i přesilovky. Od druhé části jsme však začali hrát více od podlahy, mnohem zodpovědnější a bez zbytečných kudrlinek. Pokračovali jsme v tom i ve třetí třetině, navíc jsme k tomu přidali i hokejové myšlení a podařilo se nám otočit na 3:2. Škoda vyrovnávací trefy, mohli jsme mít plný počet bodů. Nájezdy výtečně zvládl brankář Dvořák a mám radost, jak se toho zhostil junior Zátopek, který nakonec rozhodl,“ konstatoval písecký kouč Milan Mazanec.

Dalšími zápasy pokračuje program II. ligy už ve středu, kdy Tábor vyzve znovu na domácím ledě Most (18 hodin). Písek má v tomto termínu volno a vypraví se až v sobotu do Hronova.

Nadstavbová skupina A

HC Tábor – Stadion Vrchlabí 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Severa (Šulek, Jáchym), 18. Plášil (Říha, Zeman), 55. Říha (Plášil, Milfait) – 15. Bendík (Kozák, Urban). Rozhodčí: Šperl – Tvrdík, Brtník. Vyloučení: 3:4, navíc Šulek (Tábor) neproměnil trestné střílení. Využití: 2:0. Diváci: 1482.
Tábor: Gába – Plášil, Říha, Jáchym, Černý, Suchánek, Hubata, Gajdolín – Krliš, Milfait, Severa – Huna, Matušík, Seidl – Dančišin, Zadražil, Prášek – Severa, Zíb, Šulek.
Další výsledky
Most – Ústí nad Labem 5:3, Příbram – Děčín 8:5, Chomutov – Letňany 3:0.

Nadstavbová skupina B

IHC Písek – Kobra Praha 4:3 SN (1:2, 0:0, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Hrakholski (Rousek, Pouzar), 43. Volf (Matiášek), 49. Volf (Matiášek, Petrásek), rozh. nájezd Zátopek – 2. Míšek (Kvasnička), 17. Vlček (Urban, Matuška), 54. Šteiner (Šťastný). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Kubíček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 320.
Písek: Dvořák – Radoš, Vajner, Turek, Pavlát, Čunát, Velíšek, Tolar – Petrásek, Volf, Matiášek – Hrakholski, Pouzar, Rousek – Hollar, Koupal, Brož - Zátopek, Hohenberger.
Cheb – Hronov 6:5, Řisuty – Kralupy nad Vltavou 3:4 PP.