Tábor s novou trenérskou dvojicí Grof – Lobo ovládl tahák kola v Příbrami, kde na sebe narazil třetí a druhý celek tabulky sk. Západ. Po divokém začátku, kdy hned v úvodní minutě svítilo na ukazateli skóre 1:1, si Jihočeši rozhodující náskok vytvořili ve druhé třetině. Baník ještě střetnutí v závěru zdramatizoval, ale Šulek pečetil do opuštěné domácí klece.

„Premiéra v novém roce nabídla snad všechno, co mohla. Hrál se vyrovnaný zápas, i když si myslím, že od druhé třetiny jsme byli o maličko lepším týmem. Konec zápasu provázely emoce, ale důležité bylo, že jsme se jimi nenechali strhnout a soustředili se především na svou hru. Musím chlapy pochválit za to, že to v hlavách tak dobře zvládli. Právě to podle mě sehrálo rozhodující roli v tom, že jsme v utkání obstáli a zaslouženě ho vyhráli,“ pronesl táborský kouč Richard Lobo.

Zabral i Písek, který vybojoval dva body na chebském ledě, byť k vidění nebyl zrovna líbivý hokej. Nejvíce k tomu přispěl útočník Matiášek, jenž si připsal dva góly i asistenci a rozhodl v prodloužení. Úvodní trefu Králů obstarala posila z Veselí nad Lužnicí Marcilis Výborně zachytal i další novic v sestavě brankář Dvořák, který přišel k Otavě na měsíční hostování z Tábora, aby zastoupil dlouhodobě zraněného Kříže.

HC Příbram – HC Tábor 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Bednařík (Hasman, Zdeněk), 31. Krejčí, 54. Josefus (Kafka) – 1. Zeman (Hubata, Milfait), 28. Seidl (Matušík, Šulek), 30. Zeman (Milfait, Plášil), 39. Zadražil (Plášil, Hubata), 60. Šulek (Matušík). Rozhodčí: Šmika – Hradil, Pěkný. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 550.

Stadion Cheb – IHC Králové Písek 2:3 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Rozhon (Švec), 29. Kořán (Prošek, Innanmaa) – 10. Marcilis (Čunát, Matiášek), 26. Matiášek (Volf, T. Dvořák), 61. Matiášek (Radoš, Volf). Rozhodčí: Němec – Sýkora, Uhlík. Vyloučení: 10:7, navíc V. Skuhravý (Cheb), Kolář (Pís.) oba 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 276.