Po opatrnějším úvodu se táborští hráči v duelu s velkým favoritem soutěže osmělili a odehráli velmi dobrou třetinu. Jak už se ale stalo nemilou tradicí, žádnou ze svých šancí neproměnili, a naopak museli dohánět jednobrankové manko po trefě Pokorného.

V divácky atraktivní druhé části oba celky paradoxně gólové ingredience do zápasu nepřimíchaly a těsný náskok Draků přetrval až do závěrečné části hry.

Sympaticky bojující táborské mužstvo zůstávalo v naději na bodový zisk až do 54. minuty, kdy inkasovalo z hole Antonova druhý gól. O dvě minuty později využil Ostřanský šumperskou přesilovku a naděje domácího souboru na bodový zisk definitivně pohasly.

HC TÁBOR – DRACI ŠUMPERK 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 14. Pokorný (Vaněk, M. Haloda), 54. Antonov (Sedlák, Pokorný), 56. Ostřanský (Pokorný, Antonov). Rozhodčí: Šperl - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 3:7 - navíc Vaněk (Šumperk) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváků: 672.

HC TÁBOR: Vecka (Novák) - Havran, Hajič, Kachyňa, Tesař, Pechánek, Raiterman - Blažek, Matušík, Točík - Sladkovský, Zayml, Hrala - Prášek, Řezáč, Drda.

HC DRACI ŠUMPERK: O. Haloda (Polívka) - Sedlák, Drtil, Vaněk, Gewiese, M. Haloda, Řezáč - Pokorný, Antonov, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Šíp, Čuřík, Ostřanský.

SLOVO TRENÉRA - Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Do zápasu s velkým favoritem a týmem, který má značnou kvalitu a ambice, jsme nastoupili možná trochu s respektem. Pak jsme ale odehráli dvě opravdu velmi dobré třetiny, a kdo tu byl ve středu při utkání s Pískem, musela mu naše hra připadat jako noc a den. Je to dané i tím, že s hokejovým týmem se vždycky i nám hraje lepší hokej. Bohužel se nám vymstilo, že jsme neproměnili své vyložené šance. Hokej je hra chyb a přicházejí z obou stran, ale soupeř je trestá a my bohužel ne. Když neproměníme dvě přesilové hry pět na tři, tak to nás pak samozřejmě vytrestá. Myslím si, že v naší hře byla vidět solidní kvalita i to, jak moc kluci chtějí, a že se i bylo na co dívat. Bez gólu ale prostě uspět nejde. V některých momentech nám chyběla i jednoduchost ve hře, po které i tak kvalitní tým jako Šumperk v těžkých chvílích sáhne. Pochválit musím výborně chytajícího brankáře Vecku.“

Už ve středu cestují táborští hokejisté k dalšímu těžkému střetnutí do Havlíčkova Brodu.