Jakkoliv výrazný je aktuální tabulkový rozdíl mezi oběma soupeři, cesta hráčů Tábora ke třinácté sezonní výhře rozhodně nepovede po hladkém červeném koberci. Varovný vykřičník vztyčuje v jejich šatně vzpomínka na první vzájemný duel, ve kterém prohrávali už 0:2, a jen díky obrovskému úsilí i štěstí nakonec dospěli k vítěznému obratu na 3:2. Odvetný zápas v Kotlině už zvládli kohouti o poznání lépe a obohatili svou bilanci o hladkou výhru v poměru 6:1.

Mladý havlíčkobrodský tým momentálně sídlí na 5. příčce tabulky. Na kýžené 4. místo obývané klatovským týmem ztrácí jediný bod, a navíc se díky čtyřem výhrám z posledních pěti utkání přiblížil na pouhé čtyři body k třetí Kobře Praha.

Táborský celek si do přípravy na středeční domácí duel přeneslo dobrou náladu a sebevědomí z vydařeného sobotního střetnutí v Praze, kde opět zdolali domácí Kobru (4:1). Svou druholigovou premiéru si naopak odbyde mladý obránce Tomáš Hubata.

Klub HC Tábor upozorňuje návštěvníky zápasu na omezení počtu míst pro automobily na parkovišti před zimním stadionem. Proto je žádá, aby se na utkání buď vypravili městskou hromadnou dopravou, anebo vyrazili dříve a využili k parkování případná volná místa dál od stadionu. Pomůže jim i to, že si mohou zajistit vstupenky s předstihem díky online prodeji, a to na adrese: vstupenky.hctabor.com. A ještě jedno upozornění spojené s covidovou situací: vstup na utkání je divákům povolen pouze v souladu s platnými vládními hygienickými předpisy.