Líbilo se vám vyhlášení Sportovce roku?
Bylo to pěkné. Zase něco jiného než na ledě. Anketa zohledňuje celý rok, ale hokej se hraje na sezony a já jsem tady vlastně jenom od začátku té letošní. Jsem překvapený, že jsem se dostal mezi vybrané sportovce a jsem rád, že jsem tady za těch pár měsíců takhle zapůsobil.

Zažil jste podobné vyhlášení někdy ve své kariéře, třeba na jejím začátku v Litvínově?
V Litvínově jsem byl ještě hodně mladý a pak jsem byl často v zahraničí. Byl jsem vždycky takový cestovatel a nikde jsem nebyl nějakou delší dobu. V Budějovicích je to asi tím, že je tady hokej hodně populární a máme spoustu fanoušků. Zřejmě proto stačily i ty tři měsíce, které tady hraji, abych se dostal takhle vysoko.

Šesté místo v anketě berete?
Určitě. Maximální spokojenost.

A co vítězství ve čtenářské anketě o sportovní hvězdu Deníku?
To pro mě bylo ještě větší  překvapení a docela jsem koukal, že jsem vyhrál. Je to strašně příjemné ocenění mé práce. Hokej se hraje pro lidi a těmi svými hlasy dali najevo, že to asi nedělám úplně špatně. Je to ale také hlavně ohodnocení naší spolupráce s Tomášem Nouzou a Martinem Heřmanem, se kterými nám to zatím v naší řadě klape. Především však šlape celé mužstvo, což je strašně důležité.

Anketa se vyhlašuje za celý kalendářní rok, ale ta jeho první polovina z vašeho pohledu nebyla až tak příjemná. Je to tak?
Je to pravda. Na začátku roku jsem byl v Chomutově, kde jsem přišel do kolektivu, který na tom byl úplně opačně než tady. Byl na dně a jenom se čekalo na baráž. Byly tam i jiné tlaky kolem a vůbec nebyl klid na práci. Radši na to ani nechci vzpomínat.

Druhá polovina roku už byla podstatně lepší. V Budějovicích jste si spravil chuť?
To je jako nebe a dudy. Pohybujeme se v popředí tabulky, všechno šlape a jsme spokojení. Pár výkyvů jsme tam měli, ale to je normální a padne to na každého. Budeme se snažit, aby jich bylo co nejméně a udrželi jsme se co nejvýš. Abychom play off začínali doma a lidi nám pomohli. Potom se uvidí, kam až dojdeme.

První ligu hrajete vůbec poprvé v kariéře. Je to velký rozdíl v úrovni proti extralize?
Rozdíl je to velký v kvalitě i taktické vyzrálosti. Ale co se týká bruslení, nasazení a síly, tak tam už rozdíl zase až takový není.

Co říkáte návštěvám, které chodí na vaše zápasy do Budvar arény?
To je něco fantastického. Počítal jsem s tím, že lidi budou chodit a fandit. Ale že to bude až takovéhle, to jsem nečekal. Spousta bodů je jejich zásluha. Když jsme třeba hráli špatně a oni nám pořád fandili. Lidi jsou skvělí i na venkovních zápasech, kam za námi jezdí a vytvářejí nám prakticky domácí prostředí. Už teď se těšíme na zápas v Jihlavě, kde to bude asi něco neuvěřitelného.

Nezadržitelně se blíží rok 2015. Co od něj očekáváte?
Hlavně abychom byli všichni zdraví a mohli dělat to, co nás baví a co máme rádi. Jinak se samozřejmě bude hrát play off a tam je všechno otevřené.

Celá českobudějovická hokejová veřejnost by chtěla slyšet, že se poperete o extraligovou baráž. Co vy na to?
O baráži bych zatím vůbec nehovořil. O té bych mluvil, až tam budeme. Zatím je popředí tabulky první ligy hodně vyrovnané. Může se klidně stát, že prohrajeme několik zápasů a budeme rázem sedmí. Je to všechno ještě předčasné. Chceme se především udržet v první čtyřce, dostat nějakého přijatelného soupeře na první kolo play off a pak se uvidí.