Co říct k utkání v Chomutově, které se vám vůbec nepovedlo?
Utkání se mi samozřejmě nehodnotí vůbec dobře. Vyvíjelo se jednoznačně pro Chomutov, který nás přehrál ve všech směrech. Byl to zápas, ve kterém měli šanci ukázat se v našem týmu mladí hráči, kteří v play off a v baráži nedostávali tolik prostoru. Když jsme viděli, že o nic nejde, tak ten prostor dostali a myslím si, že se měli ukázat trochu jinak. Trošku mi tam u nich něco chybělo.

Zápas přitom nezačal tak špatně, jako nakonec skončil. Hned z prvního vašeho útoku jste se dostali do vedení.
Z prvního našeho brejku se ke mně odrazil puk a dorazil jsem ho do branky. Zápas skutečně nezačal špatně. Chomutov ale potom začal hrát a obrovský rozdíl byl v tom, že domácí vyhrát chtěli, protože stále bojují o extraligu. U nás to bylo jinak. V hlavách jsme asi měli, že už není o co hrát. Alespoň tak mi to přišlo. Tak to vypadalo po celý zápas.

Na druhou stranu motivace vaše i soupeře byla skutečně zcela odlišná.
To je pravda. My už nemáme moc o co hrát a ta motivace především pro starší kluky není taková. Ale máme spoustu mladých kluků, u kterých nevím, proč by neměli mít motivaci ukázat se před trenéry a vedením klubu. Proč by oni neměli bojovat a srážet se?

O nic už vám nepůjde ani v posledních dvou zápasech doma s Olomoucí a v Praze na Slavii. Jak nim přistoupíte?
Doufám, že k nim přistoupíme zodpovědně. Především poslední domácí zápas musíme odehrát tak, jako by nám šlo o postup. Naši fanoušci byli po celou sezonu fantastičtí a zaslouží si vidět poslední zápas tak, abychom ho chtěli vyhrát. Věřím, že k tomu přistoupíme úplně jinak než v Chomutově. Rádi bychom tento duel pojali jako poděkování našim příznivcům.

Sezona je hodně dlouhá a náročná. Neubývají vám pomalu také fyzické síly?
Na tohle by měl být každý hokejista připravený. Někdo se cítí fyzicky lépe, někdo o něco hůř. Problém bych nehledal v tom, že nám odešla fyzička. Nemáme sice tak široký kádr jako ostatní týmy, ve fyzičce ale problém nebyl. Nám chyběla kvalita.

Přestože se vám nepodařilo postoupit do extraligy, nemůže to pokazit jinak velice vydařenou sezonu. Souhlasíte?
Sezona se musí určitě hodnotit kladně, protože se tady udělal obrovský úspěch. Postup do extraligy by byla taková třešnička na dortu. Všichni jsme ho chtěli, ale ta kvalita tady nebyla. To si musíme uvědomit a být k sobě trošku soudní. Ostatní týmy v baráži byly ještě někde jinde.

Máte smlouvu v klubu ještě na příští sezonu?
Ano. Smlouvu mám ještě na rok.