Po dlouhých patnácti letech, kdy místní fanoušci prožívali radosti a strasti ve vodách třetí nejvyšší soutěže, se pro táborské mužstvo otevřel zlatý výtah a na sklonku skvostné sezony ho vynesl až ke dveřím druhé nejvyšší soutěže v republice.

Dnes již prvoligová táborská parta zpečetila svůj postup v sobotním odvetném kvalifikačním střetnutí proti Milevsku.

Na cestě za vysněným cílem museli „Kohouti“ překonat řadu překážek. V dalším rušném a emotivním utkání dvakrát prohrávali, a když už se jim podařilo otočit výsledek na 3:2, povolili svému rivalovi hned v úvodních okamžicích závěrečné části srovnat krok.

Ohromná vůle ovšem nakonec slavila úspěch – tým kolem trenérů Jaroslava Pařízka a Františka Ševčíka udolal „Vzduchotechniky“ 5:4 a mohutné oslavy na táborském stadionu mohly začít.

FAKTA Z UTKÁNÍ: HC ZVVZ MILEVSKO – HC TÁBOR 4:5 (2:1, 0:2, 2:2). Branky: 2. Štefan (Hájek), 6. Hájek (Štefan, Polodna), 41. Šulčík (Hamerle), 60. Suchánek (Šulčík, Hamerle) - 3. Krätzer, 31. Krätzer (Matušík), 33. Heršálek (Mrkvička, Zelenka), 49. Mrkvička (Květoň, Zelenka), 52. Kanov (Kupec), vyloučení: 10:8, využití: 0:1, oslabení: 0:1, diváků: 2680, rozhodčí: Jebavý, Hribík.