Soupeř z pražského Braníku letos na posilách rozhodně nešetřil a jeho šéf Miroslav Šeba vyhlásil útok na účast ve druhé nejvyšší soutěži. V prvních pěti kolech byli hokejisté Kobry suverénní a s plným počtem bodů figurovali na čele průběžného pořadí. Jejich pohodou narušilo až první říjnové kolo, kdy utržili hladkou porážku 2:7 v Příbrami. Vzápětí sice nastříleli sedm gólů David servisu, aniž by inkasovali, ale o týden později prohráli v Klatovech 2:5. Stoprocentní spokojenost nezavládla v kabině Pražanů ani po středečním střetnutí s Pískem, protože odpor bojovných Jihočechů zlomili až v prodloužení a museli se spokojit se dvěma body (4:3). V tabulce tak aktuálně sídlí na třetím místě za Táborem a Kolínem, se kterým má shodný bodový zisk.

O síle kádru Kobry není nejmenších pochyb. Nejmohutnější proud hráčské kvality dorazil na Braník ze severočeského Jablonce nad Nisou. Tamní útočná esa Kamila Bříšku, Lukáše Tondra a zkušenostmi z NHL okovaného matadora Tomáše Plíhala doprovodil také zkušený a kvalitní obránce Tomáš Mrkvička. Celé exjablonecké kvarteto okamžitě ukázalo svou cenu. Především Kamil Bříška se po devíti odehraných zápasech pyšní 10 přesnými zásahy a 9 asistencemi. V brankovišti sázejí trenéři na plzeňského odchovance s loňskými prvoligovými zkušenostmi ze Slavie Lukáše Sochůrka.

Oba sobotní soupeři se poprvé v sezoně potkali 21. září a jejich střet rozhodně nenudil. Z vítězství 4:3 se nakonec radovali hráči domácí Kobry a mohli mít z toho výsledku velkou radost, protože Táborští rozhodně nebyli horším z obou soupeřů a minimálně bodovat si v utkání zasloužili.

Vítězné středeční vystoupení na příbramském ledě rozehnalo obavy, jak se na mužstvu projeví předchozí až příliš snadná vítězství nad čínským soupeřem. Táborští se bez ohledu na rozdílný počet odehraných utkání usadili na čele průběžné tabulky skupiny Střed, a to ji dodává nejen zdravé sebevědomí, ale i potřebný klid. V sobotu by se navíc mohl táborský zimní stadion proměnit ve vroucí kotel a přivítat nejvyšší návštěvu minimálně této sezony. Atraktivita zápasu, ambiciózní soupeř, forma domácí party i tradičně pikantní chuť vzájemných zápasů Tábora a Kobry dává k této odvážné vizi solidní předpoklady.