Atmosféra uplynulého hokejového ročníku ještě nedozněla, a už za tři týdny se táborští hokejisté sejdou k prvním tréninkovým jednotkám.


ZMĚNA V LETNÍ PŘÍPRAVĚ
Oproti předchozím sezonám začne letošní letní příprava druholigového týmu o týden později a ponese s sebou jedno zajímavé specifikum. V Táboře budou čtyřikrát do týdne trénovat jen domácí hráči, dojíždějící členové týmu absolvují přípravu v místě svého bydliště. „Chceme tím ušetřit čas kluků, a samozřejmě i finance. Externí hráči přijedou vždy jen na několik kontrolních tréninků,“ vysvětluje prezident táborského klubu Rudolf Vach.


BEZ ZEMĚTŘESENÍ
Do příštího mistrovského ročníku by měl táborský celek vlétnout pod vedením stávající trenérské dvojice Jaroslav Pařízek – Pavel Ježek. „S oběma jsme jednali a je zde oboustranný zájem, aby pokračovali u mužstva i v nadcházející sezoně,“ říká Rudolf Vach. Totéž se dá říci o uvažované podobě kádru pro příští mistrovský ročník. „Rádi bychom pro Tábor udrželi a dále rozvinuli nastolenou hodnotu. Proto máme zájem na tom, aby v týmu setrvala většina hráčů z předešlé sezony, s tím, že by se mužstvo případně vhodně doplnilo. To se ovšem pochopitelně odvíjí od ekonomické stránky. Během tří, čtyř měsíců budeme vědět více. Už v nejbližších dnech ale dojde na pohovory s hráči,“ plánuje šéf HC Tábor.


O JMÉNECH, POSILÁCH…

Fanoušci táborského hokeje jsou pochopitelně už nyní zvědaví na konkrétní jména. Většinu jich samozřejmě odkryjí až nadcházející jednání, už nyní jsou zde ale určité náznaky. „Jsme předběžně domluveni na setrvání brankářů Pipka a Anderleho, kteří půjdou do přípravy s tím, že se poperou o post jedničky. Zájem zůstat v Táboře projevila i řada dalších kluků, kteří zde v minulé sezoně působili,“ nastiňuje Rudolf Vach. Jedním ze stěžejních zájmů vedení klubu bude dohodnout se na pokračování druholigové anabáze jeho zkušených domácích tahounů Arpáda Györiho a Františka Ševčíka.
A zmiňované doplnění kádru o nové hokejisty? „Je ještě brzy, zatím máme některé hráče jen vytypované a budeme jednat. Jedno jméno ale prozradím. Chtěli bychom do Tábora přivést Davida Kupce. Jedná se o velmi zkušeného útočníka, který toho hodně odehrál v Jindřichově Hradci po boku Jardy Kocara a vrací se domů z angažmá v Norsku,“ prozradil Rudolf Vach jméno jedné z potencionálních posil mužstva. O svou šanci by se měli určitě poprat i někteří mladíci z domácí juniorky.