Stejně jako v předcházejících dvou domácích zápasech nasadila domácí střídačka pouze tři kompletní pětice, v brance dostal znovu příležitost Bláha. Hosté fungují jako farma extraligového lídra z Litvínova a rozhodně nejsou otloukánkem soutěže, jako tomu bylo loni, kdy se Severočeši zachraňovali až v baráži. Na jih Čech také přivezli trojici svých velezkušených útočníků Divíšek, Alinč a Kubinčák. Na ledě ale kraloval domácí celek.

Krásné slunečné odpoledne a možná také nevyrovnané výkony Jihočech se negativně podepsaly na divácké kulise, která byla nejslabší v letošní sezoně. Po opatrném začátku přinesla první vzruch skoro minutu trvající domácí přesilovka pět na tři. Vráblíkovu bombu od modré v ní gólman Soukup vytěsnil na tyč a kapitán Straka neusměrnil dorážku z úhlu do téměř odkryté klece. Ale ve 13. min. už se skóre přece jen poprvé měnilo. Růžičkovu střelu od modré Soukup jen vyrazil a Robova dorážka mířila přesně pod horní tyčku. Druhý gól měla na hokejce druhá domácí řada, Všichni tři se octili prakticky sami před mosteckou brankou, ale tak dlouho si dávali přednost, až bylo po šanci.

Zatímco v první třetině se hrál vyrovnaný hokej s možnostmi na obou stranách, tu druhou jasně opanovali domácí. Klíčovou pro vývoj zápasu se stala 25. minuta, ve které dali domácí v průběhu pouhých třiceti vteřin dvě branky a prakticky rozhodli o výsledku. Nejprve Heřman napálil do sítě kotouč vyražený Soukupem po další Růžičkově bombě a krátce poté zužitkoval přesilovku pohotový Nouza.

Právě on byl skutečně při chuti. Po Švihálkově přistrčení zamířil do spojnice tyče a břevna (možná to byl i gól, protože video se v první lize nepoužívá…). Motor se dostal do nevídané pohody a čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Svou premiérovou prvoligovou trefu v kariéře zaznamenal parádní střelou mladík Prokeš. To už bylo moc na mosteckého gólmana Soukupa, který přepustil své místo Horákovi.

Ani ten však dlouho čisté konto neudržel. V úvodu třetí třetině ho překonal svým druhým gólem Nouza a podruhé se radoval také jeho mladý spoluhráč Prokeš. Domácí už se v té době doslova bavili hokejem a na mosteckou svatyni se valil jeden útok za druhý. I když už se skóre nezměnilo, mohly propuknout bouřlivé oslavy nejvyššího vítězství v sezoně. A zapomenout by se nemělo ani na Ondřeje Bláhu v brance, kterému druhá prvoligová nula v kariéře také mimořádně slušela.

Branky a nahrávky: 13. Rob (Dan Růžička, Prokeš), 25. Heřman (Dan Růžička), 25. Nouza (Švihálek, Straka), 31. Prokeš Chmelíř, Rob), 42. Nouza (Vráblík, Straka), 52. Prokeš (Heřman, Suchánek). Vyloučení 3:7, využití 1:0. Rozhodčí: Kopeček – Stofa, Kreuzer. Diváci: 3307.

ČEZ Motor: Bláha - Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Chmelíř - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.