Více než tisícovka diváků se v ochozech rozhodně nenudila. Sobotní rozhodující finálová bitva je zavedla do napínavé hry, která je zdržela na stadionu déle, než mohli předpokládat. Strhující byla hlavně třetí část zápasu. Veselská parta se v jejím průběhu ocitla téměř na výsluní, to když J. Míchal zvýšil její vedení už na 4:2. Vzápětí ale ztratili hráči „Lokotky“ pevnou půdu pod nohama a po tříbrankovém obratu Vajgaru se řítili do propasti.

„Je to velká škoda, vedli jsme o dva góly a měli jsme si to pohlídat,“ přiznává kapitán a hrající asistent trenéra Lokomotivy Stanislav Bůžek, který už byl ale v tu dobu mimo hru s poraněným kotníkem.

Volný pád domácích nadějí zastavila za stavu 4:5 hra bez brankáře. Minutu a půl před sirénou se k obrovské radosti domácích fandů už podruhé prosadil letňanský pomocník Beran a brankou na 5:5 vykouzlil emotivní partii novou zápletku.

Prodloužení se stalo z pohledu veselské družiny zásadní ztrátovou položkou. „Kluci si v něm na rozdíl od soupeře vytvořili hodně šancí a přečíslení, ale bohužel je nedokázali proměnit,“ litoval Stanislav Bůžek.

Následné samostatné nájezdy řádně prověřily nervovou soustavu aktérů zápasu i diváků a drama se protáhlo se až do deváté série. Jeho hrdinou se stal hostující forvard David Košťál, který svou šikovnost přetavil ve tři úspěšné exekuce včetně té rozhodující. V tu chvíli vytrysklo uprostřed veselského stadionu obrovské jindřichohradecké nadšení.

V jeho sousedství panovalo pochopitelné zklamání veselských hokejistů, které ale postupem času pohltí spokojenost s průběhem celé sezony krajské ligy. Potvrzují ti i slova Stanislava Bůžka. „Druhé místo je pro nás velkým úspěchem. Před sezonou se kádr týmu proměnil a k nám starším hráčům přišla řada mladíků. Tihle odchovanci se do kádru brzy zapracovali a odehráli výbornou sezonu,“ chválí novou krev v kabině. „Už jsme se nemuseli spoléhat jen na jednu pětku. Odpovědnost za výsledky se rozložila i na ty další a v podstatě každá z nich uměla utkání rozhodnout,“ dodal Stanislav Bůžek.

K pozitivům sezony podle něj bezesporu patří i nové zázemí na domácím stadionu. „Máme z něj radost, už je to opravdu na úrovni. Musíme poděkovat všem, kteří se na tom podíleli,“ prohlásil.

A diváci? „Ti byli skvělí. Pomohli nám už v základní části, ale v play-off to byla fantazie,“ vzdal hold fanouškům Stanislav Bůžek.

LOKOMOTIVA VESELÍ NAD LUŽNICÍ – VAJGAR JINDŘICHŮV HRADEC 5:6 po SN (1:1, 2:1, 2:3)

Branky: Beran 2, Čáp, Klimeš, J. Míchal – Lazorišák 2, Jon, Gurka, Havelka, nájezd Košťál. Rozhodčí: Šperl, Jílek – Bělohlav, Šimánek. Diváků: 1090 (!).

Sestavy – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí: Dvořák – Drs, Beran, L. Míchal, J. Benda, Chlaň, Nehoda – Čáp. Mikeska, Dušák, R. Benda, Arnold, Vlach, Klimeš, J. Míchal, Bůžek (41. J. Novák). Vajgar Jindřichův Hradec: Jágr (30. – 32. Pachmann) – T. Tržil, Chmel, Popelka, Ištvánik, Jon, Procházka, Janeček – V. Tržil, Lazorišák, Mazanec, Ondřej, Košťál, Heřmánek, Havelka, Stach, Kubín, Jindra.