Série hrané na dvě vítězství odstartovaly vítězně favorizované celky Pelhřimova i Radomyšle. Lídr základní části z Vysočiny se však proti Milevsku pořádně zapotil. Hosté, kteří si účast ve vyřazovacích bojích zajistili až na poslední chvíli, ovládl úvodní třetinu a domácí museli v dalším průběhu mazat dvoubrankové manko. To se jim dokonale povedlo v prostředí části, kdy zaznamenali šest gólů, ale v závěru střetnutí se museli o výsledek strachovat. Děkovat mohou především Martinu Hadravovi, jenž si připsal šest kanadských bodů (2+4).

Radomyšl, která šla do play off z druhé příčky, se proti Veselí nemohla dlouho prosadit. Poprvé skórovala až v 33. minutě a střeleckou explozi na domácím píseckém stadionu předvedla až v poslední dvacetiminutovce, kdy se trefila pětkrát.

Největší překvapení se zrodilo v Českém Krumlově. Domácí Slavoj, jenž až v závěru základní části klesl ze druhé na třetí místo, šel do souboje se strakonickými hokejisty posílen vědomím, že tohoto soupeře v sezoně dvakrát vysoko porazil. Ale opět se potvrdilo, že play off je zcela o něčem jiném. Zatímco domácí nedokázali své šance proměňovat, hosté trestali soupeře z přesilovek, když proměnili tři z pěti.

Nejvyrovnanější duel se hrál v Humpolci, kde se střeli čtvrtý a pátý tým dlouhodobé fáze. Soběslav se v závěru druhé třetiny ujala vedení, domácí však v 53. minutě srovnali krok a rozhodli v prodloužení.

Druhé zápasy play off, které už mohou rozhodnout o postupujících do semifinále, jsou na programu v neděli 1. února v Milevsku, Strakonicích, Soběslavi (vše od 17 hodin) a ve Veselí nad Lužnicí (18).

Lední Medvědi Pelhřimov – HC Milevsko 8:7 (1:3, 6:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Martin Hadrava (Vylíčil, Marek Hadrava), 22. B. Svoboda (Martin Hadrava, Vylíčil), 24. Martin Hadrava (F. Kasalý), 31. B. Svoboda (Marek Hadrava, Martin Hadrava), 31. Votápek (B. Svoboda, Vysloužil), 32. Vylíčil (Marek Hadrava, Kopic), 33. Vylíčil (Martin Hadrava), 50. B. Svoboda (Marek Hadrava, Martin Hadrava) – 4. Š. Kadilák ml. (Šimák, T. Bílek), 15. J. Müller (Hamerle, Petr Bouška), 19. Suchan (Gřegořek), 27. Š. Kadilák ml. (T. Bílek), 40. Radosta (Hamerle, Petr Bouška), 53. Gřegořek (Radosta), 59. Radosta (Suchan, Š. Kadilák ml.).

Rozhodčí: Horáček, Trnka – Jiřička, P, Němec. Vyloučení: 8:9, navíc J. Müller (Milevsko) 10 minut. Využití: 3:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 600.

Sokol Radomyšl – Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 6:1 (0:0, 1:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 33. J. Řehoř (Hovora, Strnad), 47. R. Volf ml. (Pěnička), 49. Hovora (Strnad), 53. Strnad (Hovora, J. Řehoř), 55. P. Procházka, 58. Vlk (Pěnička, M. Hřebíček) – 56. R. Benda (Fencl).

Rozhodčí: T. Novotný, Jílek – Bušta, Soukup. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 120.

Slavoj Český Krumlov – HC Strakonice 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Hakl (D. Svoboda), 53. Berný (Unger, J. Kadlec) – 8. Ruda (Pašek), 20. M. Hrubý (Ruda), 34. Jiřinec (Jar. Hřebíček), 43. Pašek (T. Růžička, M. Hrubý), 51. Samohejl (P. Šebesta).

Rozhodčí: L. Květoň, Šperl – Mich. Dančišin, Jan Kubeš.

Vyloučení: 5:8, navíc F. Čížek (ČK) 10 minut + do konce, T. Růžička (Strakonice) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 182.

Jiskra Humpolec – Spartak Soběslav 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 53. T. Dvořák (Hurda), 64. Mart. Jelínek (T. Dvořák) – 38. Píha (J. Škoda).

Rozhodčí: M. Matoušek, F. Svoboda – Knor, Zedníková. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 200.