Ne v Sokolově, ale v Kutné Hoře, ne dnes, ale až zítra. Rozhodnutí hokejové STK o kontumaci zápasu Slaný – Vrchlabí ve prospěch domácích nenechalo před víkendový startem baráže o druhou ligu kámen na kameni. Zatímco do hájemství sokolovského Baníku si to namíří celek ze Slaného, Táborští už spřádají plány pro zítřejší duel na kutnohorském ledě.

Vizitka soupeře

Domácí Sršni si v letošním druholigovém ročníku příliš radosti neužili a od začátku v něm hráli druhé housle. Nakonec se spolu s Chotěboří ocitli daleko za ostatními soupeři a pouhých osm vítězství ze čtyřiceti utkání je neomylně nasměrovalo do barážového propadliště.

Přestávku mezi koncem soutěže a startem zápasů baráže vyplnil celek Kutné Hory usilovným tréninkem a přípravným utkáním s Chrudimí; v něm zvítězil na ledě přeborového soupeře hladce 7:1 a čtyřmi góly se blýskl útočník Jan Sladký. Právě on zná Tábor ze všech kutnohorských hráčů nejlépe, protože u Jordánu působil v mládežnických soutěžích a střihl si tam i několik týdnů přípravy před vstupem táborského HC do první ligy.

Nejvýraznější postavy Sršňů je ale nutné hledat jinde. Velkou defenzivní oporou mužstva je brankář Tomáš Kalousek, produktivitu táhne exkolínský kanonýr Jan Kubišta. Hodně zkušeností s druholigovým hokejem stihli posbírat také hráči jako Vít Heřmanský, Milan Pomichálek, Robert Bláha, Petr Králíček a další.

Trenérem Kutné Hory se stal v průběhu letošní sezony bývalý výborný obránce Radek Měsíček, jako jeho asistent figuruje na aktuálním jmenném seznamu známý brankář Libor Barta.

Po čtyřech letech

Oba zítřejší soupeři se naposledy utkali na druholigovém kolbišti v sezoně 2007/2008. Na nepříliš prostorném kutnohorském stadionku zvítězili táborští hokejisté v exhibičním duchu 7:0, v odvetě si ale prožili šok a podlehli Žluto-černým 3:4.

Z tábora Jihočechů

Po perfektně zvládnuté klíčové bitvě kvalifikace na ledě Kadaně se do šatny táborského týmu vrátila pohoda i zdravé sebevědomí. Zápas si navíc nevyžádal žádnou daň na zdravotním stavu hráčů, a tak nemusí trenér Matušík sáhnout k žádným vynuceným změnám. Do přípravy týmu se naopak znovu zapojil uzdravený útočník Vild.

Jak už se to stalo při posledních zápasech táborského souboru zvykem, bude mít i v zítřejším zápase v zádech bouřlivou podporu svých fanoušků. Pro ty jsou znovu k dispozici místa ve dvou autobusech, a to zdarma! Pro rezervaci se mohou zájemci o výjezd hlásit buď e-mailem na salahct@seznam.cz nebo formou sms na číslo774 960 934.

Dodejme, že druhý barážový duel se hraje ve středu rovněž od 18 hodin na táborském ledě. Pokud nebude po dvou střetnutích rozhodnuto, vrátí se za týden barážová série k rozhodující bitvě do Kutné Hory.