Středočeši zatím prožívají fantastickou sezonu a všech sedm soupeřů ve skupině Střed jim hledí na záda. Aktuálně čtvrtý Tábor na ně ztrácí sedm bodů, přičemž stihl odehrát o zápas víc.

K usídlení se na výsluní soutěže postačilo kolínským hokejistům průměrných 126 vstřelených branek. Suverénně nejvíce jich má na svědomí excelentní navrátilec z pražské Slavie David Šafránek, jenž se s Kamilem Bříškou z Kobry dělí o vedení v tabulce střelců se 37 přesnými zásahy. V produktivitě se musí kolínský fantom spokojit s druhou říčkou právě za fenomenálním lídrem pražského klubu (Bříška 37+30, Šafránek 37+18). Očekávanou roli v kolínském týmu naplňuje i exnymburský kanonýr Jan Stehlík, který se pyšní bilancí 14+22.

Mezi obránci zatím v produktivitě vyčnívá Petr Pýcha (3+14), ale obrovskou pozornost na sebe strhl i mladoboleslavský juniorský novic Samuel Dotter, který ve 4 startech za Kolín stihl třikrát skórovat, a navrch přidal dvě asistence.

O síle v brankovišti kozlů není třeba dlouze hovořit – Martin Sejpal patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co třetí nejvyšší soutěž na brankářském postu nabízí.

Dosavadní sezónní bilance mezi oběma sobotními soupeři umocňuje skutečnost, že Kolín vyrukuje do čtvrtého vzájemného zápasu v roli výrazného favorita. V prvním střetnutí obou soupeřů zvítězil u Jordánu 2:3, doma šťastně zdolal kohouty 2:1 a v zatím posledním utkání slavil na jihu Čech vítězství 5:3. V tomto výčtu je nutné vrátit se k osobnosti Davida Šafránka, který se prosadil ve všech třech zápasech a sám obstaral polovinu z deseti kolínských gólů.

Mužstvo Tábora se v úvodu novoročních bojů musí vypořádat s absencí obránce Tomáše Hajiče a útočníka Milana Dančišina. Oba hráči si musejí splnit již předem avizované a neodkladné studijní povinnosti a trenérům budou chybět v nejbližších třech utkáních. K dispozici stále není ani bojovník Tadeáš Pejchal, jenž se zranil v předvánočním střetnutí s Pískem, a fit stále není po zranění v dresu Milevska ani Štěpán Kadilák. Nemoc navíc vyřadila ze hry obránce Václava Berana. Na ledě sice plnohodnotně trénují rekonvalescent Jan Trummer a navrátilec David Blažek, oba ale stále ještě dohánějí manko.