Velkého favorita střetnutí ale nakonec donutil bojovat o výsledek do posledních vteřin a šumperský stadion opouštěl s otevřeným hledím.

Střetnutí dvou zcela rozdílně naladěných a vyzbrojených soupeřů mělo nečekané entrée a později i celý vývoj. Táborští hráči čelili očekávané herní převaze soupeře nadšeným a svědomitým výkonem, a v začátcích prvních dvou třetin se dokonce dostali do vedení zásluhou Práška a Pípala. Domácí Draci si sice postupem času vytvářeli stále více vyložených šancí, ale v brance kohoutů se rozchytal k velmi dobrému výkonu brankář Michal Novák.

Za takovéto konstelace favorizovaným Drakům náležitě posloužily přesilové hry. Prosadit se v nich dokázali hned třikrát ze šesti pokusů a po čtyřech minutách hry ve třetí části už vedli nad Jihočechy 5:2.

V tu chvíli visela ve vzduchu další výrazná porážka modro-bílé družiny, ale její členové si odmítli pokazit dosavadní výborný dojem a před devíti stovkami diváků vtiskli koncovce zápasu dramatický ráz. Na snižující branky Kachyni a Sladkovského, jenž dostal Tábor na kontakt v čase 58:33, už ale navázat nedokázali, a nakonec zůstali krůček za neočekávaným bodovým ziskem.

HC ŠUMPERK – HC TÁBOR 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky: 19. Plášek (Vorobjev, Čuřík), 28. Vachutka (Kuťák, Gewiese), 36. Antonov (Ostřanský, Tolokonnikov), 39. Vorobjev (Plášek), 44. Drtil (Sedlák, Antonov) – 4. Prášek (Sladkovský, Březina), 26. Pípal (Škrdleta, Jelínek), 44. Kachyňa (Sladkovský), 59. Sladkovský (Prášek, Černý). Rozhodčí: Král – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 2:6. Využití: 3:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 901.
Sestava HC Tábor: Novák – Černý, Adam, Kachyňa, Duben, Pechánek, Dvořák – Blažek, Kadilák, Drda – Březina, Sladkovský, Prášek – Pípal, Jelínek, Škrdleta.

HODNOCENÍ TRENÉRA - Miloslav Čech, asistent trenéra HC Tábor: „Na led velkého favorita jsme opět odjeli ve slepené sestavě bez řady hráčů, kteří nám buď marodí, nebo jsou zranění. Do zápasu šli kluci s vědomím, že se od nich tolik nečeká a nemusejí mít přílišné nervy, ale na druhé straně jsme chtěli kvůli psychice odevzdat dobrý výkon, ze kterého by mohl tým do dalších zápasů něco čerpat. Utkání se pro nás vyvíjelo nad očekávání dobře a na začátku prvních dvou třetin jsme se pokaždé dostali do vedení. Bohužel nám pak ve druhé části odskočil soupeř na 4:2. Ve třetí třetině jsme se vlastní houževnatostí a vysokým nasazením dokázali vrátit do hry. Nakonec můžeme kluky jen pochválit za to, že proti takovému soupeři uhrál tak dobrý výsledek, i s ohledem na to, jak v Šumperku dopadly jiné týmy. Zápas jsme zvládli velice slušně takticky a nebyly tam žádné větší hrubice. Tři góly jsme dostali v oslabení, což je samozřejmě škoda, ale k hokeji to patří. Mužstvo, které má tak vyrovnané čtyři pětky a zkušené věci, z toho umí profitovat.“