Talentovaný gólman z táborské hokejové školy Dominik Pavlát se stane součástí jednoho z nejsledovanějších mezinárodních turnajů této sezony: mistrovství světa hráčů do 18 let na Slovensku.

Sedmnáctiletý mladík od Jordánu se coby opora juniorky chomutovských Pirátů prodral do konečné nominace pro světový šampionát. Turnaj startuje v pátek. Vedle očekávané jedničky Jakuba Škarka z Jihlavy povolal trenér reprezentační „osmnáctky“ Václav Varaďa ještě českobudějovického gólmana Jiřího Pateru.

Dominik Pavlát má letos za sebou čtyři reprezentační kempy, kam ho vynesly výkony v klubu a na kterých si definitivně vydobyl pozici v reprezentačním výběru. Přímo do Spišské Nové Vsi, kde český národní tým rozbije svůj stan, zavítají za mladým gólmanem také členové jeho rodiny, tedy i táta František Pavlát, bývalý gólman VS Tábor a HC Tábor, a bratr Lukáš, obránce mladšího dorostu HC Tábor.

Do nedalekého dějiště mistrovství světa odcestovali čeští mladíci už ve středu, první duel je čeká v pátek večer proti Bělorusku.