V uplynulých letech zasáhla nelibě do tradice těchto školních zápasů covidová pandemie. Její pokračování tak bylo toužebně očekáváno nejen nominovanými hráči, mezi kterými znovu nechyběli ani učitelé, ale především jejich příznivci. Například na střídačce průmyslovky stanuli alespoň v roli trenérů ti, kterým právě covid ukradl možnost účasti v těchto pozoruhodných kláních.

Jestliže dění na ledě bylo v mnoha ohledech strhující, stonásobně to platí o atmosféře v hledišti. Na jedné straně bouřili fanoušci Zborovské vyzbrojeni hlasivkami, trumpetami a řadou transparentů, z druhé strany hlediště podporovali své mužstvo studenti z průmyslové školy.

A že jsme až do této chvíle neuvedli konečný výsledek zápasu? On totiž nebyl tak úplně důležitý. Zvítězila radost ze hry a chuť pořadatelů zápasu i diváků si tuto pozoruhodnou kratochvíli jaksepatří užít. Pro úplnost dodejme, že starší a vyzrálejší tým SPŠ Tábor tentokrát své mimořádně snaživé a houževnaté mladší protivníky pranic nešetřil a zvítězil 13:9. Dvojnásobný důvod k radosti měl ředitel vítězné školy Marcel Gause, který poprvé v pětileté historii utkání zdolal svého kolegu ze ZŠ Zborovské Petra Vašíčka ve vložené střelbě na branku.

Zdroj: Tomáš Danko