Co říkáte vývoji první poloviny prvoligového play out z pohledu vašeho týmu?
Zatím je to tragédie. Když si vezmu, že jsme před začátkem play out měli na Beroun devět bodů náskok a teď máme stejně, tak je to opravdu špatné. Poslední zápas právě v Berouně by nás ale mohl nakopnout zpátky. Začali jsme dodržovat věci, které máme, a hlavně jsme zase začali hrát jako tým. Věřím, že půjdeme zase nahoru a baráži se vyhneme.

Výhra v Berouně přišla za pět minut dvanáct. Byli jste si vědomi vážnosti situaci?
Samozřejmě jsme o tom věděli. Musíme jít střídání od střídání, třetinu od třetiny a brát všechny zápasy s maximální zodpovědností. Dobře víme, o co jde. Nikdo z nás nechce hrát baráž a děláme všechno pro to, abychom ji skutečně nehráli.

Po delší době to byl z vaší strany v Berouně velice slušný výkon. Souhlasíte?
Ano. Všichni hodně bruslili a hráli jsme dobře. Především jsme dodržovali pokyny a makali až na doraz. Měli jsme plno šancí a z nich jenom dva góly byly málo. Soupeř dal dvě ušmudlané branky a stačilo mu to na bod.

Mrzelo vás hodně, že jste nepřivezli tři body, které by vám vzhledem k průběhu zápasu slušely?
Byl to zápas na tři body. To určitě. Bohužel nám tam zase spadly dva nešťastné góly. Ten druhý tam Halmimu (gólman Motoru Dominik Halmoši – pozn. red.) skákal po zádech a já jsem se pak ještě stačil puk chytit. Odrazil se ale od tyčky do branky. To byla smůla. Za to si však můžeme sami. Máme padesát střel na zápas a z toho dáme jen dva góly. To je strašně málo.

Čeká vás zápas na ledě posledního Mostu. Varovala vás sobotní nečekaná výhra vašeho soupeře v Šumperku?
Most je nevyzpytatelný soupeř. Nemá o co hrát, je smířený s baráží a má tak čistou hlavu. Nehraje pod žádným tlakem a hraje tak, jak mu to sedne. Každopádně tam musíme jet stejně jako do Berouna stoprocentně připravení a podat zodpovědný výkon. Pak by neměl být problém získat tři body.

Berete vzhledem k situaci v tabulce tři bodu z Mostu jako povinnost?
Je to povinnost. Teď už je povinnost bodovat v každém zápase. Musíme udělat maximum, abychom přivezli tři bodu nejen z Mostu, ale i z dalších utkání.

Začal jste dopisovat na diskuzní fórum na klubových webových stránkách. Co vás k tomu vedlo?
Jsem v Budějovicích sám a po večer nemám co dělat, tak si fórum pročítám, protože mě zajímají názory fanoušků.  Řešily se tam nějaké věci, tak jsem se do toho zapojil. Diváci mají občas z tribuny trochu zkreslený pohled na to, co se děje na ledě. Tak jsem jim tam pár věcí objasnil. Docela se to chytilo, fanouškům se to líbí, tak v tom budu do konce sezony pokračovat. Před i po zápase tam vždycky něco napíšu.

Berete si hodně k srdci, když příznivci na fóru napíší, že jste třeba hrál špatně?
Pokud to má hlavu a patu, tak to beru. A když to tak opravdu cítím, tak dám dotyčnému za pravdu. Nevadí mi, když je někdo kritický. Pokud je to ale jinak, tak rád situaci objasním ze svého pohledu a v pohodě o tom podebatuji.

Jaký mají ohlas vaše příspěvky mezi fanoušky i spoluhráči v kabině?
Kluci v kabině si ze mě dělají srandu. Hlavně z mého pravopisu. Fanouškům se to líbí a chválí si, že je to pro fórum oživením. Ohlasy jsou zatím pozitivní. S žádným negativním jsem se nesetkal.

Už jste předtím do nějaké podobné diskuze na internetu přispíval?
Určitě. Po celou kariéru se snažím komunikovat s fanoušky. Věnuji se i charitě. Podobné věci mě baví. Bez fanoušků by nebyl hokej a kontakt s nimi je strašně důležitý. Občas nás berou trošku s odstupem, ale my jsme úplně normální lidi. Kdykoliv jsem ochoten si s kýmkoliv o hokeji popovídat. To k mé práci prostě patří.

Na fóru vystupuje drtivá většina diskutujících pod přezdívkami. Víte třeba s kým konkrétně komunikujete?
Vůbec. Pro mě jsou to úplně neznámí lidé. Vyjadřuji se pouze k hokeji a tak to také zůstane.

Co říká této vaší aktivitě vedení klubu?
Ještě o tom se mnou nikdo nemluvil. Jak už jsem řekl, co se stane v kabině, tak v kabině také zůstane. Interní věci a záležitosti klubu nikdy na fóru řešit nebudeme. Vyjadřuji se pouze vyloženě k zápasům a přímo k fanouškům. Jsme vděční, že je máme. Na tom není nic špatného. Je nepřípustné na fórum vytahovat nějaké interní věci. To se nedělá a byl by to problém. Řešíme tam jenom sport.

Blíží se konec letošní sezony. Přemýšlíte už o té příští?
Ještě jsme to neřešili a zatím to nemá ani smysl. Potřebujeme klid, abychom dobře zvládli závěr této sezony. V dubnu bude dost času na vyřešení té další.

Chtěl byste pokračovat v Budějovicích i příští rok?
Rád bych. Líbí se mi tady a nic mi nechybí. Je vidět, že si  tým postupně sedá a jsem přesvědčený, že příští rok bychom měli bojovat o postup do extraligy.

Při svém příchodu na jih Čech jste mluvil o tom, že tady chcete nastartovat dalších deset let kariéry. Platí to i nadále?
Platí. Jsem tady maximálně spokojený. Je ale znát, že jsem dva roky nemohl hrát hokej. Hlavně na fyzičce. V některých věcech jsem ještě nejistý, ale lepší se to zápas od zápasu. Musím přes léto pořádně zapracovat na fyzičce, aby byl příští rok po všech stránkách výborný.