Vskutku pozoruhodným novým jménem na hráčském seznamu kohoutů je Zdeněk Bahenský. Zkušený šestatřicetiletý útočník se po dvou letech rozhodl vrátit k hokeji a přednedávnem se naplno položil do tréninku právě s táborským týmem. Zkušeností má na rozdávání. Někdejší mládežnický reprezentant je bronzovým medailistou z mistrovství světa osmnáctek v roce 2004. V téže sezoně si ho na draftu NHL vybrali ve třetím kole newyorští Rangers. V zámoří si zahrál juniorskou WHL a později si připsal i 13 startů ve farmářské AHL za Hartford Wolf Place, do nejslavnější soutěže světa ale nakonec nenakoukl. Zato v české extralize zanechal výraznou stopu – na kontě má celkem 397 startů v tuzemské nejvyšší soutěži, kde postupně hájil barvy mateřského Litvínova, Karlových Varů, Mladé Boleslavi a Sparty Praha. V sezoně 2016/2017 odstartoval svou pestrou zahraniční anabázi, a to ve slovenských Nových Zámcích. Odtud se ještě v témže ročníku přesunul do Itálie, následně hrál mezinárodní Erste Ligu za rumunský Brašov a nejvyšší soutěž ve Francii, konkrétně v Mulhouse. Zatím poslední kolonku v hokejovém životopisu Zdeňka Bahenského vyplnilo působení v polské Cracovii Krakov v sezoně 2019/2020.

„Zdeněk projevil zájem restartovat kariéru a jsme rádi, že mu k tomu právě my dáváme prostor. Věřím, že bude pro náš tým přínosem,“ poznamenal generální manažer HC Tábor Aleš Krátoška.

Druhým novicem na soupisce třetího týmu tabulky je útočník Samuel Duchan. Tento mladý hráč je odchovancem Letňan, ale táborští hokejisté ho jako soupeře poznali v letošním dvojutkání s Vrchlabím, kde až doposud působil. V dresu Stadionu posbíral 24 startů s bilancí 3 branek a 9 asistencí. Předešlý ročník odehrál v dresu Hronova, kde si ve 34 utkáních připsal 28 bodů za 8 gólů a 20 přihrávek.

„Samuel má robustní postavu a slibujeme si od něj důraz před oběma brankami,“ doplňuje vizitku mohutného forvarda Aleš Krátoška. „Může být navíc hodně vytěžovaný při hře v oslabení. Chtěl bych touto cestou poděkovat klubu z Vrchlabí, že nám vyšel vstříc a hráče k nám na hostování do konce sezony uvolnil,“ dodal generální manažer táborského klubu.