HC Tábor – HC Baník Příbram 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 54. Hajič (Černý). Rozhodčí: Jílek, Šperl – Žídek, Hradil. Vyloučení: 4:3 – bez využití. Diváků: 3226.
Tábor: Žajdlík – Plášil, Hubata, Suchánek, Jáchym, Černý, Hajič, Říha – Zeman, Matušík, Šulek – Prášek, Milfait, Severa – Krliš, Zadražil, Nevšímal – Duda, Zíb, Bárta.
Příbram: Jiroušek – Zdeněk, Jelínek, Krejší, Havlín, Saňa, Rajgl, Patzelt – Kafka, Kolda, Bednařík, Hasman, Josefus, Duchan, Pětník, Gengel, Pinkas, Furch, Mařík, Svoboda, Vogeltanz.

V elektrizující atmosféře vytvořené táborskými fandy s přispěním enklávy příbramských příznivců se na první gól čekalo až do 54. minuty. K situaci, která nakonec utkání rozhodla, vedla nesmlouvavá hokejová partie s herní dominancí a spoustou nevyužitých šancí na straně domácího týmu. Ten navíc v posledních vteřinách přestál ohromné nebezpečí, to když kapitánovi hostů Kafkovi famózně ukradl jistý zásah brankář Žajdlík. Když pak domácí konečně zbavili kouzla fantastického Jirouška v brance Baníku a svědomitě odbránili zbytek střetnutí, vytryskl na stadionu mohutný gejzír modro-bílé radosti. „Jsme unavení, ale spokojení a šťastní,“ podotkl lakonicky po zápase kapitán vítězné táborské party Jakub Matušík.

Na odpočinek Jihočechům příliš času nezbývá. Už ve středu 3. a ve čtvrtek 4. dubna sehrají první dva zápasy semifinále na ledě suveréna východní skupiny v Havířově. Na jih Čech se série hraná na čtyři vítězná utkání přestěhuje v neděli 7. a v pondělí 8. dubna.

Pro domácí zápasy stanovil klub HC Tábor zvýšené vstupné, ale nejedná se o zásadní změnu. Jako vstřícný krok vůči svým fanouškům ponechal cenu vstupenky pro první dvě kola play-off na 100 Kč. Domácí duely s Havířovem mohou fanoušci kohoutů navštívit za 150 Kč, přičem děti do 140 m výšky a držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma.