Jaké je to pro mladého hráče být v kabině týmu, kterému se dlouhodobě nedaří?
Situace není nejlepší a jsem z toho docela zklamaný. Myslel jsem si, že to bude úplně jiné. Že budeme hrát v pohodě  na play off.  Jsem z toho smutný, ale nedá se nic dělat. Musíme jít dál a doufat, že se to dalším zápasem zvedne. Nějaké body musíme uhrát.

To se opakuje prakticky před každým utkáním.
Jasně. To je pravda, ale musíme tomu alespoň věřit.

Největším problémem je až tragická koncovka?
To je něco až neuvěřitelného. Nechápu to. Nedáme gól vůbec z ničeho. Kdokoliv sem přijde, tak u nás okamžitě zapadne a začne se trápit. Je hrozné mít průměr dva góly na zápas. Naposledy s Třebíčí jsme si ale nevytvořili ani pořádnou šanci. To bylo strašné.

Zažil jste někdy v mládežnických týmech něco podobného?
Ne. Nikdy. Je to pro mě nová situace. Je to nepříjemné, ale třeba mě to také posune v něčem dál. Nikdy předtím jsem ale nezažil, že by se takhle prohrávalo. Nám nevychází v podstatě vůbec nic.

Nosíte si to v hlavě ze zimáku i domů?
Trápí mě to pořád. Po každém dalším prohraném zápase jsem z toho vždycky pořádně zklamaný. Štve mě to moc. Pauzy mezi zápasy jsou docela dlouhé a člověk na to pořád myslí. Není to legrace, když jsme předposlední a už nezbývá moc kol do konce. Pořád si říkáme, že to přijde, a stále nic.

Chodíte často vypomáhat také juniorce, která ale také bojuje o záchranu. Je to tam z psychického hlediska podobné?
Je to hlavně úplně jiný hokej. Pro mě je fajn, že si mohu zahrát s klukama, se kterými jsem vyrůstal. Není tam takový tlak jako v áčku, ale i tam se musí vyhrávat.

V hledišti na prvoligových zápasech bývá váš otec. Řešíte spolu potom doma hokej a radí vám?
Radí mi, ale teď mě spíš nechává být, protože ví, že toho máme dost a tlak je tady značný. Atmosféra v kabině nemůže být dobrá, když se prohrává. To prostě nejde.

Otec stále válí za David servis v krajském přeboru. Chodíte se podívat také vy na něj?
Letos jsem to ještě nestihl. Určitě se ale chystám.

Nyní vás čeká další zápas v Šumperku. Bude to ten, který nastartuje vítěznou sérii?
V to doufáme už několik kol.  Věřil jsem už s Havířovem, že to bude zlomový zápas. Bohužel to tak nebylo. V Šumperku už musíme dát více než dva góly. To je hodně důležité. Pokud se nám to podaří, tak věřím, že vyhrajeme.