Oba celky mají před očekávaným zápasem na kontě shodně 15 bodů za 5 výher a 2 porážky, přičemž Kobru drží za zády Jihočechů pouze tříbrankový rozdíl v průběžném skóre. Zahajovací duel celé sezony nastěhoval více radosti do kabiny Jihočechů, kteří si z pražského Braníku odvezli vítězství 5:1.

Současné postavení v tabulce slibuje divákům podstatně vyrovnanější a napínavější hokejovou partii. Zatímco celek Kobry měl celý týden na přípravu, Táborští si do jeho programu museli vložit dohrávku sousedského derby na ledě Písku. Zvládli ji na výbornou a k radosti svých příznivců si od Otavy přivezli sladkou výhru v poměru 8:2. Trhlinu na něm způsobilo jen zranění útočníka Jana Matiáška, kterého čeká několikatýdenní absence.

Už před sobotním zápasem si mohou táborští hokejoví fandové vyzkoušet užitečnou novinku: koupi vstupenek online na adrese: vstupenky.hctabor.com.

Když se k tomu připočte atraktivní punc střetnutí, kvalita obou soupeřů a v neposlední řadě i nová divácká soutěž (selfie s novým maskotem HC Tábor o ceny), mohlo by být zaděláno na rekordní návštěvu aktuální druholigové sezony.