Po nedělní porážce v Kolíně vyzvou táborští Kohouti na souboj jihočeského nováčka třetí nejvyšší soutěže z Českých Budějovic. Úvodní vhazování zápasu padne tradičně v 18 hodin.

Hostující David servis si ke třetí vzájemné konfrontaci s táborskými hokejisty přiveze novou tučnou porci sebevědomí a motivace. Díky vítězství 6:5 nad Moravskými Budějovicemi, o kterém rozhodl gól kapitána Suchánka v čase 59:49 (!), se českobudějovický novic bodově dotáhl na osmý Písek, a zařadil se tak do boje o play-off.

Zlepšené výsledky nejsou ani zdaleka náhodné. David servis za pochodu poskládal kádr, v jehož středu figuruje řada velmi kvalitních hráčů. Především pohled na složení ofenzivní vozby může být pro budoucí soupeře varováním před jakýmkoliv případným podceněním. Trenéři Jiří Fedur a Rudolf Suchánek museli v uplynulém týdnu řešit nepříjemnou situaci na postu brankáře. Hynek Kůdela se rozhodl vyrazit za zahraničním angažmá a jeho parťák Petr Spáčil si plnil povinnosti v mateřském Motoru. Druhý jmenovaný by se měl do sestavy druholigového městského souseda pro středeční duel vrátit a na zápasové soupisce zůstává i junior Adam Provazník, jenž si ve zmiňovaném budějovickém derby odbyl svou premiéru. Do Tábora se na utkání se svými nedávnými spoluhráči chystá také forvard Patrik Zayml, jenž rozehrál i letošní sezonu právě doma v Táboře.

Táborští trenéři počítají před zahájením středečního zápasu ztráty, ale také „nálezy". Mimo hru je obránce Marcel Dvořák a vypomoci defenzívě nemůže při středečním termínu ani Tomáš Černý. Útočné řady postihla nepříjemná ztráta v podobě nedělního zranění kapitána Jakuba Matušíka. Na marodce zůstávají také Jan Březina a Dominik Točík. Poprvé od čtvrtého kola je naopak připraven zasáhnout do hry jiný útočník Marek Vaniš a v sestavě nebude chybět ani uzdravený Jakub Krätzer.

Navzdory nuceným zásahům do složení týmu zůstává pochopitelně cíl táborské hokejové družiny stejný: navázat na předchozí vzájemné zápasy (3:1, 5:2) a skolit nepříjemného soupeře z krajské metropole i napotřetí.