V Berouně jste vyhráli, ale nejsou dva body málo? Vzhledem k průběhu zápasu by vám víc slušely všechny tři. Souhlasíte?
Zaplaťpánbůh za dva body. Ale myslím si, že jsme sehráli dobré utkání. Soupeř moc šancí neměl. Vzhledem k tomu jsou dva body opravdu málo. V průběhu prakticky celého utkání jsme domácí tlačili a po dlouhé době měla hra z naší strany dobré tempo. Dostávali jsme se do hry, drželi jsme se na puku a věřili si. Měli jsme přidat ještě nějaké góly a bylo by to zase jiné. Soupeř pak krátce před koncem po závaru vyrovnal na 2:2 a vrátil se do hry. Byl to takový gól z ničeho.

Pokud byste v Berouně nebodovali, byla by vaše situace už skutečně mimořádně vážná. Uvědomovali jste si velkou důležitost sobotního zápasu?
V kabině jsme se o tom bavili, ale na ledě jsem necítil, že bychom byli nějak svázaní. To bylo dobře. Řekl bych, že podobně důležité zápasy nám docela sedí.

Hráli jste celý zápas jen na tři pětky. Sedělo vám, že jste se dostávali více do hry?
Je to lepší. Člověk je pořád ve hře, protože intervaly střídání jsou kratší. Bylo to dobré a dostali jsme se do tempa. Mně hra na tři pětky vyhovuje, ale vždycky je to na rozhodnutí trenéra.

Vyrovnávací gól Berouna na 2:2 byl skutečně dost problematický. V té době jste byl zrovna na střídačce. Byla to z vašeho pohledu regulérní branka?
Tomu gólu předcházela celá řada okolností. Honza Platil přišel o hokejku, David Kuchejda spadl v rohu, když o něco zakopl. Našeho gólmana vytáhl soupeř až někam ke kruhům a také neměl hokejku. Byl to obrovský závar. Myslím si, že to byl faul na brankáře. Domácí ho vytlačili mimo branku, a když se vracel, tak byl ještě hákován. Rozhodčí to ale jako nedovolený zákrok neposoudil. Celý zápas byl z jeho strany dost divný. Naštěstí jsme pak urvali alespoň vítězství v nájezdech, ale toho gólu byla škoda. Mohli jsme mít tři body, Beroun by neměl žádný a mohli jsme teď mít o dva body více než oni.

Samostatné nájezdy jste předtím třikrát za sebou prohráli. Věřili jste, že to už konečně zlomíte?
Už jsme na penalty vyhrát museli. A povedlo se.

Vy osobně jste jel dvakrát a v obou případech proměnil. Věřil jste si na oba pokusy?
Trenér mě určil, ale musím přiznat, že tentokrát jsem si opravdu věřil. Na první i na druhý pokus.

Jako jediný z vašeho týmu jste proměnil nájezd v první rundě. Nečekal jste, že vás trenér pošle hned jako čtvrtého na pokračování rozstřelu?
Dvakrát po sobě jsem šel v Ústí a druhou jsem tam nedal, tak trenér poslal nejdříve Vencu Skuhravého, který nájezdy umí velmi dobře. Bylo úplně jedno, kdo dá gól. Hlavně, že jsme vyhráli.

Play out první ligy je ve své polovině. S předposledním Berounem máte stejný bodový zisk. Co to znamená pro druhou polovinu skupiny o záchranu?
Všechny zápasy teď budou velice důležité. Hrajeme dvakrát venku a musíme bodovat. Doma je to pak třeba potvrdit. Doufám, že úplně poslední zápas s Berounem nebude o všechno. Byl bych rád, kdybychom se relativně v klidu zachránili.

Nyní jedete do Mostu, který nečekaně vyhrál v Šumperku. Překvapil vás tento výsledek?
Překvapil mě hodně. Šumperk nám dal osmičku a potom doma prohraje s Mostem. Play out je vyrovnané, i když je Most jasně poslední.

Je to pro vás varování před utkáním právě na severu Čech?
Určitě. Musíme chytit začátek a dát nějaké rychlé góly. Pokud se nám to podaří, tak bychom si měli z Mostu odvézt tři body.

Ve skupině o záchranu jste spolu s Janem Platilem nejproduktivnějším hráčem týmu. Vyhovují vám tyto zápasy?
Něco mi tam spadlo a musím přiznat, že se teď cítím docela dobře. Dostávám dost prostoru na ledě, což mi vyhovuje.

Pomáháte také juniorském týmu, který bojuje o záchranu v extralize a v úterý ho čeká důležitý zápas s Kladnem. Áčko ale hraje hned ve středu v Mostě neméně důležité utkání. Jaký bude váš program?
Myslím, že odehraji oba zápasy. Bude to náročné, ale to se nedá nic dělat.

Je to v juniorce o hodně jiný hokej než v první lize mužů?
Určitě. Na nás, kteří hrajeme v áčku, je dost velký tlak, abychom zápasy rozhodovali. Čekají se od nás góly. A hokej je to úplně jiný. Každý zápas se nepovede, ale je třeba to zvládnout, abychom nemuseli do baráže.

Váš otec Luboš se stal s David servisem krajským přeborníkem a nyní bojuje v kvalifikaci o druhou ligu. Stačil jste navštívit nějaký jeho zápas a co říkáte tátovým výkonům?
Byl jsem na finále se Strakonicemi a také na prvním utkání kvalifikace s Rakovníkem. Na to, že mu bude čtyřiačtyřicet let, hraje ještě slušně. Konečně krajský přebor vyhráli, tak měli radost.

Už řešíte také příští sezonu?
Řešíme to a snad to nějak dopadne.

To znamená co? Je ve hře nějaké extraligové angažmá, ze kterého by bylo blíž třeba na mistrovství světa dvacítek?
Nevím. Myslím si, že na dvacítky je větší šance, pokud budu hrát dobře a hodně tady v Budějovicích, než kdybych někde v extralize hrál ve čtvrté lajně a nastupoval na pět minut na zápas. Vypadá to, že bych měl příští sezonu začít tady.