Web Táborského deníku podle své tradice opět nahlédne do zákulisí tohoto souboje, jehož úvodní buly padne v 18 hodin.

18.28 - Po úvodní dvacetiminutovce svítí na kostce nad ledem nerozhodný stav 1:1. Úvod utkání zastihl domácí hráče v nedbalkách a gólman Klestil musel prokázat své kvality. V čase 3:20 se nad ledem pro táborské hokejisty přece jen vyjasnilo - při přesilové hře vystřelil obránce Havran od modré švihem a trefil se přesně k tyči Landsmanovy svatyně - 1:0. Radost domácího celku ale neměla dlouhého trvání. O necelou půlminutu později vyrobili domácí obrovskou chybu v obranném pásmu a Šeda měl mezi kruhy dost času zamířit - 1:1. Vzápětí se dostali Chrudimští do samostatného úniku, ale Klestil se vyznamenal. Na druhé straně si domácí dobrým pohybem vynutili několik přesilovek, ale Landsmanova tvrz zůstala podruhé nedobyta. Nedorost a Matušík přitom trefili tyč.

Táborské mužstvo nastoupilo v této sestavě: Klestil (Čech) - Kudrna, Kanov, Hartmann, Havran, Horáček, Černý (Petráček) - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Padělek, Mrkvička - Kratzer, Matušík, Štrba (Voříšek, Kolomý, Vild).

19.17 - Ve druhé části hry padl jen jediný gól, a ke smutku táborských příznivců se z něj radovali Východočeši. Ve 29. minutě se dostali do přečíslení, na první bekhendovou stelu ještě stihl Klestil zareagovat, ale dorážku Sýkory už před brankovou čarou zastavit nemohl - 1:2. Pro oči diváků toho jinak herně vyrovnaná druhá třetina příliš nenabídla. Oba soupeři sice měli několik dalších šancí, ale se stavem utkání nezahýbali.

20.14 - Po závěrečnén hvizdu se větší porce spokojenosti nastěhovala do šatny chrudimské výpravy, která si na cestu domů přibalila dva body za vítězství 4:3 v prodloužení. Hosté přitom měli namále. Necelých deset minut před koncem využili domácí hráči druhou přesilovou hru v zápase a zásluhou Štrby (po nezištné křížné přihrávce Kudrny) srovnali na 2:2. Jetě mohutnější vlna nadšení vybuchla v ochozech v polovině 55. minuty, kdy nabil Kostourek Havanovi a ten poslal parádní trefou táborský celek do vedení. Z toho se však domácí enkláva radovala jen minutu a půl. V čase 56:09 nedobruslili domácí zadáci výpad dvojice chrudimských útočníků a Kaut toho přes pozdní Horáčkův atak využil k vyrovnání. Z této nepříjemné situace už se "Kohouti" nevzpamatovali. Zápas sklouzl do prodloužení, které navíc trvalo jen krátce. Po dvaapadesáti vteřinách hry se dostal kolem mantinelu do brejku mladíček Nosek, propálil Klestila počtvrté, a především díky jeho třem bodům (gól a dvě asistence) se dva body přestěhovaly na východ Čech.

Zásahy brankářů v zápase: Klestil 31 - Landsman 40.