Jihočeši se museli obejít stále ještě bez Luboše Roba juniora také dalšího útočníka Melky, který je na marodce. Na hostech jako by se projevila dlouhá cesta autobusem a poprvé inkasovali už v 5. min. Tvrdou střelou Halmošiho propálil Jaroměřský. Tentýž hráč mohl v závěru prvního dějství přidat i druhý gól, ale tentokrát byl lepší gólman Motoru.

Vstup do druhého dějství ale vyšel lépe hostí a vyrovnáno bylo hned krátce po úvodním vhazování. Po akci Skuhravého se kotouč dostal k obránci Moravcovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Otočit skóre se nepodařilo ve velké příležitosti Mavrojanidisovi, a tak uhodilo znovu na druhé straně.

V polovině zápasu inkasoval Halmoši hodně nešťastný gól. Knotkovu přihrávku totiž tečoval bruslí za jeho záda spoluhráč Třetina.
Po dalších dvou minutách domácí diváci jásali znovu. Zkušený extraligový bek Cartelli dvakrát pálil do klubka těl před brankou. Kotouč se poté vykutálel ven a Jergl ho pohodlně vrátil do prakticky prázdné branky.

začátky jednotlivých třetin byly v Olomouci jako na střídačku. Začátek té závěrečné vyšel opět lépe Hanákům. Řípa našel parádní přihrávkou Vodného a ten už neměl problém  trefit odkrytou branku. Domácí vedli už 4:1 a s akciemi hostujícího celku to nevypadalo vůbec dobře.

A to ještě domácí celek dostal možnost zahrávat trestné střílení. Řípa však na pozorného Halmošiho nevyzrál.

To byl impulz, aby se Jihočeši ještě pokusili s výsledkem něco udělat. Ve 48. min. Vaniš šikovně tečoval Ferebauerovu střelu a hosté se nadechli k mohutnému náporu.

Motor zatlačil svého soupeře a nebyl daleko kontaktního gólu. Jenže pět minut před koncem byl za vysokou hůl vyloučen Bárta a hosté tak přišli o možnost závěrečného náporu. Stihli pouze Prokopovou bitku se Švaňhalem. Na body tentokrát Jihočeši nedosáhli, přesto na ledě favorita celé soutěže zanechali sympatický dojem.

Branky a nahrávky: 5. Jaroměřský (Vodný), 32. Knotek (Ondrušek), 35. Jergl (Diviš), 42. Vodný (Řípa, Rác) – 21. Moravec (Skuhravý, Kotalík), 48. Vaniš (Ferebauer, Bárta).
Vyloučení 6:5, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek, Vampola – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 1512.
Motor: Halmoši  – J. Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Chmelíř, Prokop, Kříž – Kotalík, Šachl, Skuhravý – Kuchejda, Ondřej, Bárta – Ferebauer, Přibyl, Vaniš – Mavrojanidis, Pašek, Třetina – Švec.