Hosté nastoupili ve vítězné sestavě z nedělního duelu s Třincem, ze které pouze vypadl zraněný Vopelka, jehož bohužel čeká delší nucená pauza. Nahradil ho Karabáček.

Hůř do utkání Jihočeši snad ani vstoupit nemohli. Hned ve 3. minutě nahodil kotouč Hrbas těsně za červenou čárou, Hrachovina v brance situaci podcenil a kotouč ke zděšení v hostujícím týmu proklouzl za jeho záda.

Kometa vedla, byla na koni a českobudějovický gólman své zaváhání několikrát odčinil. Vyznamenal se především při nájezdu mladíka Šalého, první brněnské přesilovce. a tutovce Horkého.

Motor působil po lacině inkasované brance dost zakřiknutým dojmem, přesto dokázal ještě v první třetině vyrovnat. Sólo Gulaše ještě zlikvidoval Furch, ale po přiťuknutí Pecha vymetl Vondrka bombou z voleje šibenici jeho branky – 1:1.

Do druhého dějství vstoupili znovu lépe Brňané. Rychlonohý Flek prolétl kolem Percyho a z úhlu překonal Hrachovinu podruhé. Blízko vyrovnání byl Hanzl, jenž tečoval Hovorkovo nahození do břevna.

Českobudějovický gólman pak zlikvidoval trestné střílení Pospíšila, ale v závěru druhé třetině inkasoval potřetí. Po hrubici Hovorky ho znovu překonal Flek – 3:1.

V závěrečné třetině hosté dřeli, Doležal v přesilovce svým prvním gólem v sezoně Doležal, jenže radost trvala pouhých čtrnáct vteřin. Po bleskové protiakci zajistil Kometě znovu dvoubrankové vedení Pospíšil.

Strnad v závěru napálil břevno, ale to bylo ze strany hostí všechno…

Motor sice odvolal gólmana, ale Flek do prázdné branky završil hattrick.

Branky a nahrávky: 3. Hrbas (Ščotka, Kollár), 22. Flek (Kollár, Furch), 39. Flek, 51. Kr. Pospíšil (Kollár, Flek), 60. Flek (Kr. Pospíšil) – 14. Vondrka (Pech, Gulaš), 51. Zd. Doležal (M. Hanzl, Percy). Vyloučení: 5:5, využití: 0:1. Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Axman, Lederer. Diváci: 5258.

Kometa: Furch – Kundrátek, Ďaloga, Hrbas, Šcotka, Holland, Kučeřík – Horký, P. Holík, Okál – Kr. Pospíšil, Kollár, Flek – Koblížek, Zbořil, Zaťovič – Šalé, Strömberg, I. Sedláček. Trenéři P. Martinec, Modrý a Horáček.

Motor: Hrachovina – Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Hovorka, Bindulis, od 42. navíc Kachyňa – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, M. Hanzl, Dzierkals – Zd. Doležal, Toman, Strnad – Tomeček, Koláček, Karabáček. Trenéři Čermák, Fousek a J. Novotný.

Hlasy trenérů - Jaroslav Modrý (Kometa): "Výborný výkon podal náš gólman, který nám dal šanci vyhrát. Dali jsme kuriózní první gól, po kterém jsme ale paradoxně trochu přestali hrát. Trpělivostí, dobrou obranou a proměňováním šancí jsme dokázali překlopit urkáíní na naši stranu."

David Čermák (Motor): "O výsledku rozhodla produktivita domácích a naše neproduktivita. Paradoxně jsme nejlepší výsledek uhráli v první třetině, kdy nás Kometa přehrávala. V dalším průběhu zápasu jsme se zlepšili, ale obě části hry jsme prohráli. Tři góly jsme domácím darovali, to utkání rozhodlo."