Ze sestavy Jihočechů vypadl zraněný obránce Kříž. Místo něj se do první obrany posunul Mucha a nově naskočil Žovinec. V dresu Zubrů se po dvouzápasovém trestu objevil obránce Novotný.

Hosté začali výborně. V úvodní třetině byli jasně lepší a po zásluze si vysloužili dvougólový náskok. Od začátku soupeře zatlačili a nutili ho k faulům. Už v 6. min. šli Jihočeši do vedení, když se v početní výhodě parádní dělovkou od modré trefil Zíb. Zubři to s důrazem opět přeháněli. Dostálek dostal po faulu na Chovana plus do konce a Nouza po jednom z nedovolených zákroků musel bohužel ze zápasu odstoupit. Dvě přesilovky si zahrál také Přerov. Hosté se však bez větších potíží ubránili.

Druhý gól mohl přidat Kuchejda, jenž kotouč očividně protlačil za brankovou čáru. Brankový sudí však červené světlo nerozsvítil a jeho kolega hlavní odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

Motor se však přece jen dočkal. Znovu v přesilovce v 19. min. skóroval bekhendem po akci Kuchejdy Rob.

Druhá třetina, to už bylo na ledě jenom jedno mužstvo.To ve žlutých dresech s velkým M na prsou. Hosté bezpečně kontrolovali svůj dvoubrankový náskok a navíc dokázali přidat i další dva góly. Ve 27. min. při hře čtyři na čtyři předvedl jeden ze svých výletů obránce Kolmann a zakončil ho přesnou střelou – 0:3. O sedm minut později zakončil s velkým přehledem přečíslení dva na jednoho mladík Marek.

Motor vedl o čtyři góly a soupeř byl na ručník. Přerov si vzal oddechový čas, prvního gólmana Klimeše nahradil Slovák a jako symbolicky vypadla na nějaký čas odmítla poslušnost také světlená tabule. Do konce druhého dějství už se skóre neměnilo. Také díky pozornému Bláhovi v brance hostí.

V úvodu třetího dějství hráli Zubři několik přesilovek za sebou, jedn abyla dokonce dvojnásobná. Poctivě bojující Motor se ale ubránil a tím vzal soupeři definitivně vítr z plachet. Domácím už zůstala jenom frustrace z průběhu zápasu, takže přibývalo potyček a vyloučených na obou stranách. V závěru ještě Chovan chytrou střelou přidal pátý gól a skvělý Bláha si pohlídal čisté konto.

Branky a nahrávky: 6. Zíb (Pajič), 19. Rob (Kuchejda, Jos. Straka), 27. Kolmann (Suchánek), 34. L. Marek (Suchánek), 59. Chovan (Pajič). Vyloučení: 18:17 (navíc dom. Dostálek 5 + do konce), využití: 0:3. Rozhodčí: Grech, Schmejkal – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Žovinec, Vráblík, od 21. min. navíc Bohunický – Chovan, Pajič, L. Květoň – Nouza, Jos. Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – L. Marek, Rob, Švihálek. Trenéři Bělohlav a Štrba.