Motor konečně zlomil jihlavské prokletí a Duklu porazil po deseti porážkách

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru sedmnáctého kola první Chance ligy nad Duklou Jihlava po výborném výkonu 4:1 a ukončili tak deset zápas trvající sérii porážek s tímto protivníkem. Již ve středu nastoupí Jihočeši k dalšímu utkání v Praze na Slavii (18).

22.10.2018

Do domácí branky se po třízápasové pauze vrátil Kváča, mimo hru zůstávají kapitán Kutlák, mladý bek V. Doktor a útočník Bradley. Do hry už naopak naskočil útočník Čermák. Hosté přijeli i s exbudějovickým forvardem Dostálkem.
Kváča se poprvé zaskvěl hned v úvodu zápasu, kdy schoval ve své lapačce střelu nekrytého Vály z prostoru mezi kruhy.

Ale větší šanci skórovat měli na druhé straně domácí, kteří hráli celé dvě minuty pět na tři. Brož v brance soupeře si zachytal, ale nebyla to dobře sehraná přesilovka…

Co se nepodařilo Motoru, dokázala Dukla. V 8. min. ztratil kotouč obránce Plášil a Anděl zakončil přečíslení nekompromisní střelou pod horní tyčku.

„Začátek byl oboustranně opatrný. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Přitom to nebylo špatně sehrané, měli jsme tam plno šancí,“ ocenil zraněný kapitán týmu Zdeněk Kutlák, jenž zápas sledoval z tribuny. „Ke konci třetiny se naše hra zlepšila. Jsem přesvědčen, že zápas ještě otočíme,“ konstatoval po skončení úvodní části hry.
Na jeho slova došlo hodně brzy. Ve 24. min. na konci jinak nepříliš vydařené přesilovky napřáhl od modré Plášil a Brož na jeho projektil reagovat nestačil.

O pouhé dvě minutky později prokázal svůj čich na góly a orientaci v prostoru kolem branky soupeře M. Novák a Motor skutečně vedl. Kutlákova prognóza se naplnila.

A to navíc ještě nebylo všechno. V závěru druhé třetiny napřáhl Pýcha a Dančišin jeho střelu šikovně usměrnil mimo Brožův dosah – 3:1.

„Druhá třetina z naší strany vypadala úplně jinak než ta první. Daleko lépe jsme bruslili. Měli jsme několikaminutovou pasáž, kdy jsme hosty zmáčkli tak, že si museli brát oddechový čas. Kromě ojedinělé šance jsme Jihlavu k ničemu nepustili a jasně jsme ji přehráli,“ konstatoval po druhé části hry spokojený kapitán Kutlák.

Třetí třetina začala střelou domácího Doležala do tyče, ale jinak Motor spíše kontroloval svůj dvoubrankový náskok. A především hrál s maximálním nasazením a bojovností, což ocenila i téměř vyprodaná hala.

Definitivní pojistku měl na hokejce po Plášilově výzvě, Dančišin, Brož však Duklu podržel.

V závěru ještě nastřelil hostující Tůma břevno a hostující střídačka sáhla k power play. Do prázdné branky ale pečetil na konečných 4:1 Šimánek.

Branky a nahrávky: 24. Plášil (Přikryl), 26. M. Novák (Plášil), 37. Dančišin (Pýcha, Babka), 59. Šimánek – 8. Anděl.
Vyloučení: 3:5, využití: 1:0. Rozhodčí: Čech, Souček – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 6387.
ČEZ Motor: Kváča – Pavlin, Vydarený, Fillman, Kachyňa, Plášil, Pýcha, – Endál, Gilbert, M. Novák – Zd. Doležal, Šimánek, Heřman – P. Novák, Přikryl, Čermák – Babka, Dančišin, Beránek – J. Doktor. Trenéři Prospal a Totter.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Měli jsme špatný vstup do utkání a v první třetině jsme byli horší. To se projevilo i na skóre. Báli jsme se hrát. Od druhé třetiny jsme se zvedli. Více jsme se udrželi na kotouči  a získávali puky v předbrankovém prostoru. Až na prvních dvacet minut jsem byl s výkonem spokojen. Byl to pěkný zápas."

František Zeman (Jihlava): "První třetinu jsme neodehráli vůbec špatně. Fantasticky jsme odbránili přesilovku soupeře pět na tři a potom jsme dali gól. Ve druhé třetině dali domácí šťastný gól a ten je nastartoval. Jejich tlak sílil a my jsme nebyli tak hladoví jako soupeř."

Autor: Pavel Kortus

22.10.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Pekař 14 500 Kč Pekaři pekařský dělník/ice. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: litý progran - výroba palačinek a lívanců. Pracoviště: Domita a.s., Stránského, č.p. 2291, 390 02 Tábor 2. Informace: Monika Vaverová, +420 724 710 521. Gastronomie - Výrobci sýrů dělník/dělnice potravinářské výroby v 17 000 Kč Výrobci sýrů dělník/dělnice potravinářské výroby v mlékárenství. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Požadavky : SOU, ochota pracovat na směny, manuální zručnost, zkušenosti s obsluhou VZV výhodou, , spolehlivost, samostatnost a zodpovědný přístup k práci., Náplň práce : manipulace s výrobky, koncová výroba, sanitace střediska, Zaměstnanecké výhody: Práce na hlavní pracovní poměr, zázemí stabilní české společnosti s více než 110letou tradicí, měsíční a roční odměny, 5 týdnů dovolené, další zaměstnanecké výhody (závodní stravování, možnost nákupu zboží z produkce Madeta za výhodné ceny, zvýhodněné mobilní tarify atd.), Kontakt: telefonicky, emailem.. Pracoviště: Madeta a.s., závod planá nad lužnicí, Průmyslová, č.p. 575, 391 02 Sezimovo Ústí 2. Informace: Martina Píbilová, +420 381 675 513. Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 20 000 Kč Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Telefonní specialista - nové v centru Tábora. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Rád bys začal nový rok novou prací?, Rád mluvíš s lidmi?, Zvládáš jednoduchou práci na počítači?, Jsi energický a pozitivní?, , Pokud jsou tvoje odpovědi převážně ANO, přidej se k nám!, Hledáme kolegy do naší nové pobočky přímo v centru Tábora., , CO TĚ ČEKÁ:, • Budeš telefonicky komunikovat s klienty na neprodejním projektu, • Informace zapíšeš do počítače, , CO TI NABÍZÍME:, • Vydělat si můžeš až 20 000 Kč, • Zvolíš si délku pracovního úvazku – 8, 7, 6, 5 a 4 hodinový, případně DPP, • Práci vhodnou i pro: maminky s dětmi, OZP, ZTP/P, absolventy, • Práci od PO - PÁ (8:00 - 16:30 – záleží, jakou délku pracovního úvazku si zvolíš), víkendy a svátky máš volno., • Výbornou dostupnost, jsme 5 minut chůze od nádraží – naproti hotelu Palcát., • Nástup možný od 2.1.2019, , BENEFITY:, • Stravenky, • Občerstvení na pracovišti, • „Odchodovka“ – splň svůj denní úkol, po zbytek pracovní doby máš volno a bude ti zaplacen celý den., • Zvýhodněné mobilní tarify pro tebe i tvé okolí. Pracoviště: Atoda tábor, s. r. o. - tábor, Vančurova, č.p. 2904, 390 01 Tábor 1. Informace: Nicola Plánská, +420 380 900 122. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář, montážní pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ř.P. B. Kontakt: mailem, tel. mezi 8-18, osobně.. Pracoviště: Jana janů s.r.o., Bílkova, č.p. 468, 390 02 Tábor 2. Informace: Jana Janů, +420 602 470 019.

Florbalisté hřešili na disciplínu i proměňování šancí, proto obdaroval

Šachisté ze Sezimova Ústí se usadili na výsluní první jihočeské divize

Nesmírně cenné tři body trefil hokejistům Motoru na Kladně Zdeněk Doležal

Kladno – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve šlágru 23. kola první Chance ligy na Kladně 3:2. Další zápas odehrají Jihočeši v pondělí v Ústí nad Labem (18).

Josef Talafous nadchl Gerberu a ve strhující bitvě urval titul mistra republiky

České Budějovice – Byl jednoznačně králem večera. Josef Talafous z Gladiators Gym České Budějovice dostal narvanou Gerberu do varu, když na závěr Gladiators Night vybodoval v pětikolovém duelu svého soupeře Pavla Hvězdu z Prahy a stal se poprvé v kariéře mistrem republiky asociace WMC v thajském boxu.

Ondřej Postl je mistrem republiky, na Pedagogu bude velký turnaj v taekwon-du

České Budějovice – Zlato a stříbro si přivezl z mistrovství republiky juniorů v taekwon-du ITF Ondřej Postl z českobudějovického SK Pedagog.