V Olomouci jste nehráli vůbec dobře. Kde hledat příčiny?
Byl to z naší strany od začátku špatný zápas. Byli jsme všude pozdě a nestačili jsme bruslařsky. Tak to bylo celé utkání. Po první třetině, kterou jsme uhráli bez branek, jsme si řekli, že to zlepšíme, ale druhá třetina byla ještě horší než. Na jejím konci jsme dostali dva slepené góly a pak už s tím nešlo nic dělat. Ve třetí části už si to domácí hlídali a my jsme si nevytvořili žádné šance. Byl to náš zatím nejhorší zápas v baráži.

Nebyla to ale také vaše strategie hrát odzadu a počkat si na případné brejky?
To určitě ne. Chtěli jsme na ně vlítnout, abychom je zaskočili jako ve vzájemném utkání doma, kdy jsme se dostali rychle do vedení. Soupeř nás ale k ničemu nepustil. Byl agresivnější, rychlejší a nedal nám vůbec šanci.

Čím si vysvětlujete, že po dvou výborných výkonech a tříbodových vítězstvích padl výkon vašeho týmu takhle dolů?
Nevím, jestli se na nás třeba trošku podepsala dlouhá cesta, ale na to se rozhodně nemůžeme vymlouvat. Výkon Olomouce byl také podstatně lepší než v posledním utkání u nás. Ale nevím, čím to bylo, že jsme najednou hráli takhle špatně. O sto procent hůř než v našich předcházejících dvou zápasech.

Přestože váš výkon nebyl zdaleka ideální, drželi jste třicet devět minut nerozhodný stav. Definitivně vás zlomily až dva slepené góly v samotném závěru druhé třetiny?
Byly to dva góly do kabiny, což je vždycky nepříjemné. Rozhodně jsme pak ještě chtěli se zápasem něco udělat. Hned na začátku třetí třetiny jsme ale šli do tří, dostali jsme třetí gól a pak už nás soupeř vůbec k ničemu nepouštěl.

Bylo v kabině o přestávkách a po zápase hodně bouřlivo?
Je jasné, že se nás trenéři snažili vyburcovat k lepšímu výkonu, abychom se zápasem ještě něco udělali. Když ale viděli, že to nejde, tak jsme si po zápase řekli, že se nic neděje. Je před námi ještě pět utkání a jdeme dál. Zkusíme to hned zase teď doma.

Vy osobně jste se posunul do prvního útoku a na ledě trávíte poměrně dost času. Je to dobré pro vaše sebevědomí?
To určitě. Jsem za to strašně rád, že mám od trenérů důvěru a dostávám tolik prostoru. Snažím se dělat to, co mi říkají. Hodně bruslit, dohrávat protihráče a nic nevymýšlet. Rád bych tam vydržel co nejdéle.

Stále čekáte v baráži na svůj první bod do osobních statistik. Kdy přijde?
To nevím. Byl bych rád, kdyby už přišel. Snad alespoň nějaký bude.

V play off první ligy ani v baráži jste ještě neskóroval. Není to už trochu svazující?
Nesvazuje mě to, ale za nějaký bod bych byl určitě rád. Nijak moc o tom ale nepřemýšlím. Spíše se dívám na týmový výkon. Důležité jsou naše body do tabulky. Na góly máme jiné hráče, než jsem já.

Do konce baráže zbývá pět kol. Jak daleko máte do extraligy?
Strašně důležité budou následující dva domácí zápasy. Pokud v nich uspějeme, tak nás mohou zase vrátit do hry o postup. Pokud je naopak neuhrajeme, tak se naše šance výrazně sníží, protože ostatní týmy by nám asi dost utekly. Budeme se snažit to nějakým způsobem urvat.

V Olomouci byla slabší divácká kulisa. Bude to doma zase jiné?
Zápas v Olomouci se nedá vůbec srovnat třeba se Slavií, kde bylo úplně plno. Tam byla nádherná atmosféra také díky našim početným fanouškům. U nás je plno vždycky a je to skvělé. V Olomouci byl poloprázdný stadion, což je samozřejmě rozdíl. I když se snažíme hrát pořád stejně.

Máte v klubu podepsanou smlouvu i na příští sezonu?
Byla mi prodloužena opce i na příští rok, takže bych tady měl hrát i nadále.