V posledním duelu jste prohráli na ledě lídra soutěže Mladé Boleslavi až po samostatných nájezdech. Byl to dobrý bod z tohoto duelu?
Byl to těžký zápas. I když Boleslavi řada hráčů chyběla, tak pořád má velice kvalitní tým. S bodem jsme byli spokojeni. Když jsme vyrovnali ze stavu 1:3 na 3:3, tak jsme možná mysleli i na víc, ale za bod jsme určitě rádi.

Dokázali jste bodovat už posedmé v řadě. Na to jste v průběhu sezony nemohli pomyslet ani v těch nejbujnějších snech. Kde nastala taková změna?
Sám nevím. Mužstvo si asi konečně sedlo a začali jsme dávat také nějaké góly. Zlepšili jsme se i v přesilovkách, které se nám častěji daří proměňovat. To nám také hodně pomohlo. Získali jsme větší sebedůvěru a celý tým začal šlapat tak, jak trenéři chtějí. Je jen škoda, že to přišlo až takhle na konci sezony, a ne třeba někdy kolem Vánoc.

Mrzí vás hodně, že si nezahrajete play off?
Samozřejmě to mrzí. Je to velká škoda. Jak kvůli lidem, tak kvůli nám. Co si budeme nalhávat, všichni jsme si mysleli, že v play off budeme. Když to teď začalo fungovat, tak už je bohužel pozdě. Mrzí to hodně.

Začali jste pravidelně bodovat, ale body sbírají i vaši největší soupeři pro play out. Jste si vědomi, že ani zdaleka ještě soutěž není zachráněna?
To si dobře uvědomujeme. Je už asi jisté, že prvním účastníkem baráže bude Most. Ostatní soupeři kolem nás ale vyhrávají a na předposlední příčku máme stále jenom čtyři body náskok. To nic neznamená. Z Písku jsem býval zvyklý, že play out byl většinou po nějakých dvou kolech rozhodnutý. Letos to ale vypadá na boj o vyhnutí se baráži až do konce.

Na začátku sezony jste říkal, že byste chtěl v kádru Motoru vydržet co nejdéle. Vydržel jste nakonec celý ročník, takže sezonu ze svého pohledu hodnotíte pozitivně?
Jsem rád, že jsem se v kádru udržel. To určitě. Z bodového hlediska (Jiří Ferebauer zatím nasbíral v 50 zápasech 7 gólů a 5 asistencí – pozn. red.) i herního projevu to mohlo být i lepší. Člověk nesmí být nikdy spokojený a musí na sobě chtít pracovat dál a dál. Určitě mám kde přidat. Je to z mého pohledu takové padesát na padesát.

Většinu sezony jste odehrál ve třetím nebo čtvrtém útoku. Je těžké se prosadit mezi první dva útoky?
Do našeho týmu přišli zkušení hráči, kteří mají něco za sebou. Ti patří do prvních tří formací. Jsem rád, že jsem se udržel alespoň v té čtvrté a dostávám nějaký prostor na ledě. Není to jednoduché, ale roli, kterou v současné době mám, přijímám. Vůbec nepřemýšlím o tom, že bych měl být nějak nespokojený s tím, že nejsem v prvních třech lajnách.

Smlouvu v klubu máte do konce sezony. Už jste řešil svou další budoucnost?
Zatím jsem to nijak neřešil. Teď je důležité udržet v play out takové umístění, abychom nemuseli hrát baráž. Až potom budu řešit, co bude příští rok. Samozřejmě bych nejraději zůstal v Motoru.

Čeká vás těžký zápas s Olomoucí, se kterou jste zatím nezískali ani bod. Zlomíte doma tuto sérii a prodloužíte naopak vaši šňůru duelů, ve kterých jste dokázali bodovat?
Olomouc má kvalitní kádr, který hraje dlouhou dobu pohromadě. Navíc jejich herní styl nám zrovna moc nesedí. Je to druhé mužstvo tabulky, které ví, co chce hrát. Celou dobu, co proti nim nastupuji, tak hrají pořád stejný styl a pořád ho hrají dobře. Teď ale věřím, že přišel čas na osmý zápas v řadě, ve kterém budeme bodovat. Ať je to Olomouc, nebo kdokoliv jiný, tak na body sáhneme.

Může být výhodou, že Olomouc už na konci základní části soutěže prakticky o nic nehraje, zatímco vy potřebujete body v boji o záchranu?
Nemyslím si, že by to byla nějaká velká výhoda. Boleslavi v pondělí už také o nic nešlo a přesto produkovala velmi dobrý hokej. Nemyslím si, že by v tuto chvíli někdo zápasy vypouštěl, i když už třeba body teď nepotřebuje.

Sledoval jste v televizi první zápas české hokejové reprezentace na olympijském turnaji v Soči, ve kterém náš tým podlehl Švédsku 2:4?
Švédové měli skutečně fantastický nástup. Čekal jsem, že Švédové budou lepší. To přiznávám. Ale až takovýhle nástup jsem od nich nečekal. Na druhou stranu klobouk dolů před naším týmem, co předvedl za stavu 0:4. Jak se z toho dokázal vyhrabat a Švédové se nakonec báli o výsledek. Byly tam velké šance a za stavu 3:4 to mohlo být ještě větší drama. Přes porážku to naši ale dohráli se ctí. To rozhodně.