Celodenní putování za patnáctým sezónním zápasem nezanechalo na táborské družině žádné stopy. Do zápasu vstoupila s velkou chutí, hýřila aktivitou a tahala za jednoznačně delší konec provazu.

Svého soupeře v úvodním dějství přestřílela poměrem 14:6 a hostující gólman Řehoř si připsal první ostrý zásah až v čase 8:20 při početní převaze soupeře. Sympatický projev jihočeského týmu ovšem postrádal tu nejpodstatnější hokejovou ingredienci: vstřelené góly. Nejblíž k zaslouženému vedení měli Táborští v 15. minutě, kdy se dorážka Matušíka otřela o horní tyč Waneckiho klece. O necelou minutu později naopak už už jásali opavští hráči, ale Řehoř s pomocí své tyče udržel puk před brankovou čarou. A protože vyzněly do ztracena i další šance Tábora včetně dvou přesilovek, svítil na tabuli stav 0:0.

Hosté byli odhodláni pokračovat v dobývání opavské svatyně i ve druhé třetině, ale na konci 5. minuty klesla jejich nálada na bod mrazu. Nahození Hermana z téměř nulového úhlu si našlo pozoruhodnou cestu skrz Řehořovu výstroj a Opavští přijetí tohoto daru náležitě oslavili 1:0. Do hry táborského mužstva se po této nepříjemnosti vkradly první signály nervozity, byť ještě nebyly tak znatelné.

Ve 31. minutě ukázali sílu jednoduchosti opavští hokejisté Hermanovu tvrdou střelou k tyči Řehoř vytěsnil pravým betonem, ale nikým neobsazený Hendrych už měl při dorážce snadný úkol 2:0. Zbytek druhé části strávili táborští hráči v útlumu; poměrně snadno se sice ubránili dvěma opavským přesilovkám, přesto opouštěli led se sklopenými hlavami.

Těžkou deku, která na ně dopadla, v závěrečné dvacetiminutovce nedokázali setřást. Po pěti minutách hry pohrdli hosté přesilovou hrou, zato domácí Slezan si následně se stejnou příležitostí poradil podle svých představ. V závěru Raitermanova trestu se dostal z dobré pozice ke střele Rousek a a na opavské střídačce se rozhostil pochopitelný klid. Když pak Zayml s Hralou nedokázali vytěžit ze svého důrazu před soupeřovou brankou kýžený gól naděje a Havran zazvonil v přesilovce jen na její horní tyč, bylo jasné, že si s sebou Jihočeši přibalí na zpáteční cestu naprosto zbytečnou porážku.

Sestava táborského týmu: Řehoř Havran, Tesař, Černý, Raiterman, Dvořák, Hajič Blažek, Matušík, Heřman Prášek, Zayml, Hrala Březina, Pechánek, Kadilák.

ŘEKL PO UTKÁNÍ

Arpád Györi, trenér týmu HC Tábor: „Zápas byl jako přes kopírák a bavíme se stále o tom samém. V první třetině jsme soupeře přestříleli. Opava hrála dost pasivně a my jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom se dostali do vedení, ale bohužel… Víme, že na sobě máme deku a apelovali jsme na kluky, aby se snažili hodně chodit do koncovky a soustředit se na ní. Gól jsme ale nedali, a zase jsme to tlačili do kopce. Jakýkoliv inkasovaný gól nás pak samozřejmě srazí a my nejsme schopní na to reagovat. Z mého pohledu jsme jednoznačně měli tenhle zápas vyhrát. Nejsme v jednoduché situaci a ta psychika samozřejmě pracuje, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Základem je proměňovat šance, protože bez gólů se samozřejmě bodovat nedá.“