Domácí Stadion Vrchlabí vstupoval do aktuální sezony v roli skromného nováčka, ale brzy ukázal že se s ním musí pro boj o přední příčky tabulky počítat. Sami táborští hráči se o tom dokonale přesvědčili v prvním vzájemném střetnutí na domácím ledě. Jejich zápas se Severočechy se nápadně podobal vypjatým bitvám v play-off a odpor výborně hrajícího soupeře zlomili s vypětím všech sil. Přesto opouštěli led spokojeni s tříbodovým vítězstvím 4:2.

V tu dobu ještě vrchlabský soubor pobýval až na hraně první poloviny tabulky, v současnosti už ale patří mezi nejlepší týmy západní skupiny (sídlí na 5. místě s devítibodovým odstupem na druhý Tábor a zápasem k dobru). Stojí za tím především famózní výsledková série, kterou nastartovali svěřenci Pavla Biegla o posledním listopadovém večeru výhrou 5:2 v hájemství Řisut. Od té vytěžili plný bodový zisk v dalších sedmi zápasech v řadě!

Jisté je, že se sobotní střetnutí odehraje ve velice bouřlivé atmosféře, na kterou jsou ovšem Táborští díky svým fanouškům rovněž dobře zvyklí. Návštěvy na vrchlabském stadionu patří k nejvyšším v soutěži a zájem místních fandů o utkání určitě umocní i fakt, že se jedná o první domácí vystoupení jejich mužstva v novém kalendářním roce.

Hráči od Jordánu se však v žádném případě nechtějí stát další obětí skvělého tažení Stadionu. Podobně těžkých střetnutí má většina hráčů za sebou dost a dost na to, aby se s pekelnou atmosférou a nespornou kvalitou soupeře dokázali poprat. Zda si domů Jihočeši přivezou další nesmírně cenné body, nebo bude platit ono pohádkové „Tady je Krakonošovo", na to si musejí táborští fandové počkat do sobotního večera.