První ze série náročných, ale zároveň i atraktivních domácích zápasů odehrají už ve středu od 18 hodin. O potřebné body k nim přijede bojovat ambiciózní BK Havlíčkův Brod i s Jakubem Matušíkem, dlouholetým kapitánem táborského mužstva.

Hostující Bruslaři mají jedinečnou příležitost vykročit do play-off z první příčky skupiny Jih. Prozatím sice setrvávají ve stínu Žďáru nad Sázavou, na který ztrácejí dva body, ale zůstal jim jeden zápas k dobru a navíc mohou těžit z příznivého vylosování. Ve čtyřech zbylých zápasech totiž hrají se soupeři, které mají v tabulce daleko za sebou, konkrétně v Táboře, s David servisem, v Pelhřimově a s Pískem.
Svému cíli jde havlíčkobrodský tým rázně naproti. V posledních čtyřech utkáních zaznamenal plný počet bodů a vyzrál na oba své konkurenty v boji o čelo, to znamená na Moravské Budějovice (venku 2:0) i Žďár nad Sázavou (doma vysoko 7:1).

Nejsledovanějším mužem střetnutí bude bezesporu dlouholetý lídr party od Jordánu Jakub Matušík, který se přesunul za velkou sportovní výzvou do brodské Kotliny v polovině prosince. Během dvou měsíců přesvědčil o svém umu i tamní příznivce – po 12 zápasech má sice na kontě jen 2 góly, k nim však připojil úctyhodných 15 podílů na brankách.

Aktuální rozdíl mezi oběma soupeři se podepsal i pod výsledky dosavadních tří vzájemných střetů. Ve dvou utkáních na havlíčkobrodském ledě vyšli Táborští naprázdno bodově i střelecky (0:5, 0:4). V domácím prostředí sice dokázali favorizované Bruslaře výrazně potrápit; ještě v nástupu do poslední třetiny vedli 3:1, ale ve 43. minutě snížil Milfait a nastartoval tím obrat hostů na konečných 3:4.

Domácí hokejisté mají před sebou poslední tři zápasy sezony a všechny odehrají před zraky svých příznivců. Společné zklamání z nepovedené sezony jim chtějí vynahradit stoprocentním nasazením, a to bez ohledu na současný stav týmu i jeho rozpoložení. Proti nim postupně stanou nejsilnější týmy skupiny Jih a zápasy s nimi mohu ukázat, jak na tom jednotliví hráči jsou ve vztahu k příští sezoně.

Co se týče sestavy, mají táborští trenéři jen pramalý prostor pro kreativitu a možná kombinace. Nově se museli zříct služeb obránce Marcela Dvořáka a forvarda Lukáše Práška, které nepustilo do hry zranění. Druhý jmenovaný by přesto měl proti Havlíčkovu Brodu nastoupit. Vedle dlouhodobých marodů naopak ještě nebudou připraveni zkušení rekonvalescenti Radim Heřman a Martin Havran, kteří už ale s mužstvem trénují.