Jihočeši o svém vítězství rozhodli už v úvodní třetině. V 7. minutě se po akci Huny s Matušíkem trefil do černého Zeman a stejná trojice si souhru zopakovala i o osm minut později.

Druhá třetina změnu skóre nepřinesla, přestože především hosté k tomu měli řadu dobrých možností, ale v cestě jim stál brankář Brázdil.

Benátky hned po nástupu do třetí třetiny snížily a zápas zdramatizovaly, ale kohouti si vítězství nenechali vzít a přečkali i závěrečnou poměrně dlouhou power play soupeře.

Fotbalisté Táborska (v modrém) v 18. kole F:NL remizovali na půdě brněnské Zbrojovky 0:0.
Fotbalisté Táborska vybojovali bod na půdě Zbrojovky

„První třetina od nás byla velice dobrá, bohužel jsme v ní nedokázali proměnit řadu šancí a dali jen dva góly. I na začátku druhé třetiny jsme měl šance, ze kterých jsme mohli utkání rozhodnout dřív, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ve třetí části jsme si nechali dát gól a už to byl pro nás zbytečně boj, ale zvládli jsme to. Těžké vítězství je dobré vítězství, máme druhý bod a v sobotu budeme chtít získat ten třetí,“ podotkl táborský kouč Jakub Grof

Třetí utkání se bude hrát v sobotu 16. března u Jordánu (18 hodin).

HC Benátky nad Jizerou - HC Tábor 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 41. Hozák (Řepík, Antoš) – 7. Zeman (Huna, Matušík), 15. Zeman (Huna, Matušík). Rozhodčí: Hacaperka, Jílek – Herles, Hradil. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 390
Tábor: Gába – Jáchym, Plášil, Hubata, Suchánek, Hajič, Černý, Gajdolín – Zeman, Matušík, Huna, Severa, Zadražil, Krliš, Šulek, Bárta, Nevšímal, Prášek, Zíb, Duda, Šimák.