Oba dosavadní zápasy souboje ve stávající sérii měly jedno společné. Celek z Vysočiny se pokaždé ujal vedení a po dvě třetiny „Kohouty" výrazně zlobil, v těch posledních už ale jihočeský favorit herně kraloval. „V prvním utkání jsme byli ještě dost nerozehraní a přece jenom liknavější. Samozřejmě jsme ale rádi, že jsme ho zvládli," pouští se do krátkého rozboru probíhajících bojů asistent trenéra HC Tábor Karel Bílek. „V Pelhřimově už bylo nasazení a zodpovědnost vůči týmu i výsledku přesně na té úrovni, jakou si představujeme. V play-off už se nehraje krásný hokej s góly do prázdné branky, je tady tvrdá realita play-off," upozorňuje nový muž na táborské střídačce.

Hnacím motorem úspěšného mužstva byli znovu skvělí táborští fanoušci, a to nejen na domácím stadionu. „Nebyl rozdíl mezi zápasy doma a venku. Naši fanoušci nám vytvořili domácí prostředí i v Pelhřimově. Byli prostě skvělí," nešetří chválou na adresu táborských příznivců asistent trenéra HC Tábor Karel Bílek, a určitě se těší, jakou atmosféru jim diváci přichystají při úterním utkání.

Ohlasy z táborské šatny

Radek SEIDL, útočník HC Tábor, dvougólový nedělní střelec „Kohoutů": „V prvním zápase se ukázalo, že nám ta delší pauza po předchozí sérii moc nesvědčila. Docela dlouho nám trvalo, než jsme se do toho zase dostali, navíc se nám nedařilo v koncovce. Teď už to bylo po všech stránkách mnohem lepší. Soupeř hraje dobře a snaží se o útočný hokej. V prvním zápase s námi Pelhřimovští vydrželi bruslit, v taky v tom druhém odpadli vlastně až ve třetí třetině. Pravdou je, že jsme v obou zápasech na začátku spíš vyčkávali a nikam se nehnali. Za nepříznivého stavu jsme začali soupeřovy beky víc napadat, dostali jsme je pod tlak a získali daleko víc puků. Myslím si, že tahle hra nám svědčí a Pelhřimov naopak dostává do úzkých. Toho musíme využít i v úterý."

Tomáš ČERNÝ, obránce HC Tábor, autor jedné branky v nedělním střetnutí: „Překvapilo mne, že s námi hráči Pelhřimova v obou zápasech takhle drželi krok, i když v poslední třetině už vždycky trochu polevili, je to asi dáno i tím, že hrajeme až moc často v oslabení, a zatímco nás to stojí síly, soupeř se tolik nevyčerpá. Ta častá vyloučení jsou náš problém, je ale fakt, že soupeřovy hráči tomu často hodně přidávají. V úterý rozhodně chceme zápas zvládnout a získat čas na to, abychom zase odplavili únavu a připravili se na dalšího soupeře. Do Pelhřimova už jet nechceme. Soupeř to ale určitě nezabalí a musíme hrát tak, jako kdyby série teprve začínala. Věřím, že to zvládneme, a s fanoušky si to zase parádně užijeme."