Jejím cílem se stane u ve středu útulný stadion Moravských Budějovic.

Se silným celkem Žihadel odehrají Táborští už třetí vzájemné utkání v rozmezí několika týdnů. Na přípravné scéně vládli Moravané, kteří nejprve rozdrtili Kohouty v Třebíči 7:0 a poté si odvezli od Jordánu výhru 5:4.

VIZITKA SOUPEŘE

Mužstvo Moravských Budějovic je na startu základní části právem pasováno na jednoho z možných favoritů soutěže. A plným právem…! Soubor trenéra Augustina Žáka je prošpikován dravým talentovaným mládím i gigantickou dávkou zkušenosti.

Jeho suverénně nejvýraznější a nejsledovanější posilou se stal téměř legendární slovenský matador Peter Pucher, který se do služeb žluto-černé družiny přestěhoval od znojemských Orlů. Ani jedna z dalších nových tváří v domácí kabině nepřišla hájit zájmy Moravských Budějovic jen tak do počtu. Za všechny lůze jmenovat například jihlavského obránce Romana Čermáka s několika extraligovými starty za Mladou Boleslav, talentovaného gólmana z proslulé jihlavské líhně Jana Brože nebo pardubického mladíka Denise Kusého, který strávil předchozí sezonu v zámoří a v létě se ucházel o místo ve svém mateřském týmu.Bezprostředně po startu nové sezony ovšem Žihadla o jednu velmi účinnou zbraň přišla. Spolupráci s klubem ukončil po vzájemné dohodě extraligou ošlehaný zkušený forvard Lukáš Havel.

V současnosti mají středeční hostitelé Tábora na kontě pět bodů za výhry v Písku (5:4 po nájezdech) a s David servisem (v sobotu 6:3). Podobně jako v případě Jihočechů byl nad síly Moravských Budějovic pouze favorizovaný Havlíčkův Brod, kterému ovšem v Kotlině statečně vzdorovaly a podlehly mu až po boji 4:6. V aktuální tabulce tak sídlí na 4. příčce o bod za táborským týmem.

Z TÁBORSKÉ ŠATNY

Zatímco Žihadla v sobotu slavila domácí vítězství 6:3 nad David servisem, táborští hokejisté měli jen pár dní na to, aby ze sebe setřásli tíhu zmiňované porážky 2:6 do havlíčkobrodských Bruslařů. Do tohoto zápasu byli nuceni nastoupit bez několika hráčů z defenzivní vozby dosavadní sestavy. V průběhu utkání utrpěla táborská obrana další nepříjemnou újmu, to když se zranil David Košař a minimálně pro nejbližší druholigové zápasy ho čeká nucený klid.

Na druhé straně je možné, že se do sestavy táborského mužstva vrátí po dvouzápasové zdravotní absenci zkušený Kamil Černý. Po neúspěšném střetnutí s Havlíčkovým Brodem se navíc trenéři HC Tábor rozhodli pro úpravu složení jednotlivých formací.Jakkoliv čeká hráče v modro-bílých dresech další mimořádně náročný souboj, jen neradi chtějí podstoupit středeční nepříjemnou cestu zbytečně.

„Na malém kluzišti v Moravských Budějovicích to bude těžké utkání a očekáváme spíš urputný boj. Rádi bychom ale odčinili domácí porážku a poprali se o dobrý výsledek,“ poznamenal táborský asistent trenéra Arpád Györi.

Dokážou táborští hokejisté na jihu Moravy zaskočit dalšího ambiciózního soka?