Oba týmy se v zahajovacím dějství druhé ligy radovaly z vítězství. Táborské mužstvo si pro něj dojelo na horký led pražské Kobry (5:1), Havlíčkobrodští zdolali doma houževnaté Řisuty (4:2). Středeční soupeři patřil k těm, kteří se spolu stihli utkat před nuceným zakončením uplynulé sezony, a domácí soubor má hráčům z Kotliny co vracet. Ve zmiňovaném střetnutí totiž vedl už 4:1, přesto však nakonec prohrál 4:5 po prodloužení.

V obou táborech sídlí několik zajímavých a kvalitních hokejistů, velká pozornost však bude upřena především na táborského forvarda Lukáše Endála. Ten totiž dojíždí k Jordánu za hokejovým chlebíčkem právě z Havlíčkova Brodu, kde v minulosti patřil k výrazným oporám svého mateřského klubu a mimo jiné mu aktuálně pomáhá v práci s mládeží.

Fanoušci hokeje z Tábora i okolí by si středeční duel rozhodně neměli nechat ujít, s tím, že ke vstupu na stadion je opravňuje dodržování aktuálně platných covidových opatření. Za to je však čeká na ledě i v hledišti hned několik překvapení.

Setkání s fanoušky a médii se odsouvá

Zápasu měla původně předcházet tradiční "tiskovka", tedy setkání reprezentantů klubu HC Tábor a A-týmu s fanoušky a zástupců médií. Klub se nakonec z technických důvodů rozhodl termín akce přesunout na pozdější dobu, mimo jiné i proto, aby už mohl lépe představit některé novinky.