Tentokrát je ve své sluji netrpělivě vyhlížejí šumperští Draci, vládci druholigové skupiny Východ. Sobotní duel Goliáše s Davidem začne v 17 hodin.

Domácí svěřenci trenéra Jozefa Zavadila neměli vzhledem ke svým sezónním ambicím nikterak oslnivý start do sezony, postupem času ale nechali procitnout svou nespornou sílu a prodrali se až na výsluní východní skupiny. V současné době vládnou soutěži s náskokem šesti bodů před Valašským Meziříčím. V zatím posledním střetnutí ale své fanoušky příliš nepotěšili, protože podlehli Žďáru nad Sázavou 2:3, a to i přesto, že se na Plameny už podruhé vyzbrojili speciálními hasičskými dresy.

O kvalitě současného šumperského kádru nemůže být pochyb. Ofenzívě mužstva sice chybí vyložený „stroj na výrobu kanadských bodů“, zato však vykazuje ohromnou vyrovnanost. Pozoruhodným fenoménem je bezesporu matador Karel Plášek, který v pětačtyřiceti letech vládne týmové produktivitě s 26 body za 9 gólů a 17 asistencí.

V brance lídra východní skupiny se po odchodu Mateje Kristína chopil otěží Ondřej Haloda. Tento exhodonínský gólman si může role jedničky týmu vážit o to víc, že dostává přednost před Patrikem Polívkou, jenž přišel z prvoligové Slavie a má na kontě více startů v mládežnických reprezentacích i v extralize.

První vzájemný duel obou soupeřů se hrál o prvním prosincovém dni a favorit z podhůří Jeseníků to neměl v Táboře vůbec jednoduché. Proti bojovným kohoutům usilovně bránil nejtěsnější vedení 1:0, a až v závěrečných šesti minutách – po řadě nevyužitých domácích šancí – vytáhl skóre na konečných 0:3.

Mužstvo HC Tábor na rozdíl od svého soupeře ve středu neodpočívalo. Z dohrávky na ledě Moravských Budějovic si přivezlo nejen hladkou porážku 0:6, ale také další zraněné hráče. Z plánů pro sobotní duel v Šumperku si museli trenéři škrtnout obránce Davida Skočovského a Petra Boušku. V sestavě je nahradí uzdravený Marcel Dvořák, a pravděpodobně také českobudějovický host Ondřej Kachyňa. Útočné řady doplní z B-týmu Michal Jelínek.