Baník Příbram – HC Tábor 4:3 SN (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)

Branky: 13. Panna (Josefus, Kutlák), 15. Rohlík (Panna), 48. Tlačil (Káník), rozh. nájezd Tlačil – 28. Mazanec (Šulek, Radoš), 51. Hajič (Zayml), 60. Hasman (Černý, Hajič). Rozhodčí: Šperl – Gregar, Hradil. Vyloučení: 3:3 - navíc Jelínek a Káník (oba Příbram) neproměnili trestná střílení. Využití: 0:0. Diváků: 313.

HC Příbram: Šorf – Malý, Saňa, Hlaváček, Straka, Jelínek, Kutlák, Zdeněk – Kolouch, Káník, Kraus, Josefus, Rohlík, Pinkas, Tlačil, Panna, Sirotek, Seniov, Furch, Chlouba.
HC Tábor: Dvořák – Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Mazanec, Radoš, Pařízek – Škoda, Zayml, Prášek – Seidl, Matušík, Šulek – Hasman, Dančišin, Endál – Chocholoušek.

Ve vyrovnané první části hry byli domácí hráči efektivnější a v rozmezí dvou minut mezi 13. a 15. minutou zaskočili táborský tým dvěma vstřelenými góly. Ještě před první sirénou mohl zmírnit jejich euforii Škoda, ale jeho přesilovková střela pouze zazvonila na tyč Šorfovy klece.

Kvalitní defenzivní výkon z obou stran a navzdory tomu i přehlídka rušných momentů před oběma brankami pokračovala i v prostředním dějství. Hostům se ještě před polovinou hrací doby podařilo získat kontakt se soupeřem díky trefě obránce Mazance, ale vyrovnání se nedočkali, byť trefili znovu tyč, tentokrát po ráně Hasmana.

Ani poslední perioda příliš nevybočovala z dosavadního obrazu hry. Hostující kohouti nejprve přestáli bez úhony i horkou chvilku v podobě nařízeného trestného střílení, které Jelínek pokazil, a zhruba od její šesté minuty se přece jen nadechli k mírné převaze. V nepravou chvíli ale chybovali na obranné modré čáře a kanonýr Tlačil je za to vytrestal třetím gólem. Ani za stavu 3:1 ale Jihočeši nesložili zbraně a dočkali se za to velmi příjemné odměny, když nejprve snížil v 51. minutě Hajič na 3:2 a v posledních desítkách vteřin se podařilo Hasmanovi při hře bez brankáře vyrovnat na 3:3.

V následném prodloužení se ocitly blízko bonusovému druhému bodu oba celky, ale šanci táborského Hasmana vychytal Šorf a už druhé trestní střílení Příbramských zase zlikvidoval výtečně chytající Dvořák. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout nájezdy a v lepší v této loterii byli nakonec domácí hokejisté.

Hodnocení trenéra HC Tábor Arpáda Györiho: „Věděli jsme, že nás v Příbrami čeká těžké utkání, což se potvrdilo. Jeho ráz určily už v první třetině dva góly, které jsme inkasovali ve dvou minutách. Poté se hra vyrovnala a v některých pasážích – hlavně pak za stavu 2:1 – jsme měli víc šancí na to, abychom se do zápasu vrátili už dřív. Místo toho jsme pak bohužel udělali zbytečnou chybu, po které nám soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou gólů. Je velkým pozitivem, že kluci zápas nezabalili a dokázali ho ještě dotáhnout k vyrovnání. Výsledek 3:3 je podle mě asi spravedlivý. Nájezdy už jsou pak vabank a nám dnes nevyšly, i když v normální hrací době Tadeáš Dvořák chytil dvě trestná střílení. Příbram je s námi a Kobrou v té přední trojce a bod z jejího ledu, navíc po takovém průběhu, nakonec bereme.“

V sobotu táborští hokejisté cestují k utkání 12. kola do Slaného, kde hrají své domácí zápasy Řisuty.